کارشناسی داوری صحنه جنجالی دیدار گل‌گهر – فولاد

[ad_1]

یک کارشناس داوری فوتبال ایران معتقد است که تصمیم داور بازی گل‌گهر و فولاد مبنی بر اعلام پنالتی برای فولاد و اخراج کاپیتان گل‌گهر درست بوده است.

به گزارش ایسنا، گل‌گهر و فولاد دیروز (چهارشنبه) در چارچوب هفته دهم لیگ برتر فوتبال به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی یک بر صفر فولاد به پایان رسید. تک گل این دیدار در دقیقه ۳۰ توسط شیمبا از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید.

به اعتقاد حاج ملک، داور این دیدار پورعلی، کاپیتان گل‌گهر مرتکب خطای هند شد. همچنین او تصمیم به اخراج پورعلی گرفت. این تصمیم داور اعتراض شدید بازیکنان و کادر فنی گل‌گهر را به همراه داشت و به همین دلیل حدود ۱۰ دقیقه بازی متوقف شد.

حیدر سلیمانی، کارشناس داوری فوتبال ایران در گفت‌وگو با ایسنا درباره این صحنه پنالتی توضیح داد: مدافع با کف دست توپ را لمس می‌کند. او وانمود می‌کند که توپ را با بازو دفع کرده و به همین دلیل هند محسوب می‌شود.

او در پاسخ به این سوال که آیا اخراج کاپیتان گل‌گهر در این صحنه درست بوده است، بیان کرد: پنالتی اعلام شده درست بوده است. همچنین مدافع موقعیت آشکار گل‌زنی را از تیم حریف گرفته و به همین دلیل اخراج او درست بوده است.

این کارشناس داوری فوتبال ایران در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا حضور سه مدافع پشت سر پورعلی دلیلی بر اخراج نشدن او نمی‌شود، گفت: چون این خطا تقریبا روی خط دروازه رخ داده و مدافع توپ را در این نقطه دفع کرده است، در نتیجه مانع گل‌زنی حریف شده است. پس تصمیم داور مبنی بر اخراج مدافع درست بوده است.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

کود در هر هکتار استفاده شود

کود در ادامه هر هکتار به کارگیری شود سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.