راهیابی ۷ اثر از خراسان شمالی به مرحله نهایی جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر

[ad_1]

ایسنا/خراسان شمالی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از راهیابی ۷ اثر از خراسان شمالی به مرحله نهایی دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر خبر داد.

به گزارش ایسنا، حسین فرخنده، چهارم دی ماه، در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه فراخوان دومین جشنواره فیلم کوتاه روستا و عشایر از ابتدای سال جاری به صورت ملی منتشر شد، اظهار کرد: در مرحله اول ۱۷۱ اثر از ۲۸ استان کشور به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که از این تعداد ۴۱ اثر از ۱۵ استان به مرحله نهایی راه پیدا کردند.

وی با بیان اینکه مشارکت استان‌های خراسان شمالی کردستان در این جشنواره از دیگر استان‌ها بیشتر بوده است، افزود: در مرحله اول از خراسان شمالی ۱۳ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که هفت اثر به مرحله نهایی راه پیدا کرده است.

فرخنده در رابطه با تعداد آثار اولین دوره جشنواره فیلم کوتاه روستا و عشایر، تأکید کرد: در اولین جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر ۲۵۱ اثر به دبیرخانه ارسال شد که آثار دومین جشنواره از نظر کمیت نسبت به دوره اول کاهش داشته است اما از نظر کیفیت آثار دومین جشنواره افزایش داشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی با بیان اینکه اکران فیلم‌های جشنواره از هفتم دی ماه آغاز می‌شود، افزود: در حاشیه جشنواره کارگاه‌های آموزشی با تدریس دکتر الستی برگزار می‌شود و اختتامیه جشنواره نیز ۹ دی ماه در سالن گلشن بجنورد خواهد بود.

دبیر دومین جشنواره ملی روستا و عشایر با اشاره به اهمیت برگزاری این جشنواره، تصریح کرد: این جشنواره تمام مؤلفه‌های زندگی روستاییان و عشایر را در بر می‌گیرد و اهمیت روستاهای کشور در بحث اقتصادی و خودکفایی در جامعه کنونی بسیار اهمیت دارد که بهترین زبان برای به تصویر کشیدن ظرفیت‌ها، مشکلات روستاها و… زبان فیلم است.

وی در رابطه با اهمیت این جشنواره برای خراسان شمالی بیان کرد: خراسان شمالی تعداد روستاهای بسیاری را به نسبت سایر استان‌های کشور دارد و در این خصوص نیز ظرفیت بسیار خوبی در استان وجود دارد که جشنواره ملی روستا و عشایر تداوم پیدا کند.

فرخنده در پایان تصریح کرد: در اختتامیه دومین جشنواره ملی فیلم کوتاه روستا و عشایر مهمانان کشوری حضور خواهند داشت.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.