پیش‌بینی ۱۳ میلیارد اعتبار برای تکمیل پروژه آبرسانی ملایر در بودجه ۱۴۰۱

[ad_1]

ایسنا/همدان مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان از پیش.بینی اعتباری افزون بر ۱۳ میلیارد تومان  برای تکمیل پروژه آبرسانی ملایر در بودجه ۱۴۰۱ خبر داد.

منصور ستوده در بازدید از روند عملیات اجرایی رینگ داخلی بین مخازن آب شرب شهر ملایر اظهار کرد: سامانه انتقال آب شرب ملایر برای تامین ۱۲میلیون متر مکعب از سد کلان به منظور مصارف آب شرب شهر ملایر در حال بهره برداری و اجرا است.

وی با بیان اینکه این سامانه شامل سد کلان ملایر با حجم مخزن ۴۵ میلیون متر مکعب، تصفیه خانه آب شرب به ظرفیت ۵۰۰ لیتر در ثانیه (متوسط۳۸۰ لیتر در ثانیه) و خط انتقال آب به طول ۳۸ کیلومتر است با اشاره به پیشرفت این پروژه تصریح کرد: در حال حاضر و در فاز اول، ۳۵ کیلومتر از این خط با انتقال ۲۷۰ لیتر در ثانیه از سد کلان به مخزن پشت سپاه در داخل شهر ملایر در حال بهره برداری است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان همچنین گفت: بخشی از چاه‌های دشت ملایر از مدار بهره برداری خارج شده و از آب سد برای مصارف شرب استفاده می‌شود.

ستوده با اشاره به اینکه با استفاده از اعتبارات سال ۱۴۰۰، رینگ داخلی مخازن پشت سپاه و پیرویلان به طول سه کیلومتر توسط پیمانکار شرکت آب منطقه‌ای در حال اجراست، خاطرنشان کرد: به همین منظور حفاری و لوله گذاری مسیر و  ساخت اکثر حوضچه های بین راهی پروژه  به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه در حال تکمیل حوضچه کنترل فشار مخازن پشت سپاه و پیرویلان هستیم، اضافه کرد: پروژه پایداری خط انتقال برق تصفیه خانه آب شرب ملایر هم از بهشت هاجر تا دو راهی مرویل با اعتباری افزون بر  ۱۵ میلیارد تومان توسط پیمانکار در حال اجرا است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان با اشاره به اینکه تاکنون اعتباری افزون بر ۲۳۵ میلیارد تومان برای این سامانه شامل سد، تصفیه خانه و خط انتقال آب و برق هزینه شده گفت: بر اساس نتایج آزمایشات انجام شده، این آب از بالاترین شاخص‌های کیفی آب برخوردار است.

انتهای پیام

[ad_2]
خبرهای مهم

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

کود در هر هکتار استفاده شود

کود در ادامه هر هکتار به کارگیری شود سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.