موحد: به نهادنیه ساختن فرهنگ استفاده از وکیل توجه شود

[ad_1]

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه فرهنگ استفاده از وکیل هنوز در جامعه ما به اندازه کافی توسعه نیافته است، گفت: باید تلاش شود تا زمینه های لازم برای مراجعه مردم به وکیل در سایر خدمات حقوقی فراهم شود.

سید محمد موحد در گفت وگو با ایسنا، درباره شرایط وکالت و تعداد وکلا در کشور، گفت: باید بررسی شود که آیا در حال حاضر با کمبود وکیل مواجه هستیم یا خیر؟ به نظر می رسد در شرایط فعلی بیشتر با تعداد فارغ التحصیلان رشته حقوق که در راس امور وکالت هستند مانند سایر امور جامعه که توسط رئیس هر استان و رئیس دادگاه انقلاب تعیین می شود مواجه هستیم. تعداد مورد نیاز برای جذب کارآموز را تعیین می کند، اصولاً در هر سمت، قدرت نیروی لازم بر اساس نیاز جامعه سنجیده می شود.

وی در خصوص فیش های حقوقی نیز گفت: این نرخ ممکن است با نرخ تورم همخوانی داشته باشد اما احتساب فیش های حقوقی یا توافق طرفین اساسا از افزایش قیمت خدمات حقوقی جلوگیری می کند.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تصریح کرد: در جامعه ما هنوز فرهنگ استفاده از وکیل به اندازه کافی توسعه نیافته است که مردم از خدمات استقبال کنند و به طور کلی اکنون شرایط به گونه ای است که وکالت تنها منجر به حضور وکیل در جریان دادرسی می شود که در سیستم قضایی جای می گیرد.

نماینده مردم بهبهان در مجلس تاکید کرد: باید تلاش بیشتری شود تا زمینه های لازم برای مراجعه مردم به وکیل در سایر خدمات حقوقی فراهم شود تا مشکلات پیچیده تر نشود و وکیل مجبور به حضور نشود. در دادرسی و دفاع در دادگاه باید محیط به گونه ای باشد که بسیاری از مسائل با دخالت وکیل خارج از دادگاه حل شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

آجر شیشه ای یا بلوک شیشه ای چیست؟

بلوک شیشه ای بنابراین، با اعتنا به اسـتفاده های فزاینـده ایـن گیـاه در ادامه طـب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.