تامین ۶۵ درصد محصولات مورد نیاز صنایع دفاعی از سوی بخش خصوصی

[ad_1]

معاون وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: ۶۵ درصد محصولات مورد نیاز صنایع دفاعی توسط بخش خصوصی تامین می شود.

به گزارش ایسنا سردار سرتیپ سید مهدی فرحی امروز در ایام امید فاس که به مناسبت روز ملی فضا در محل بنیاد نوآوری و شکوفایی برگزار شد، با اشاره به برنامه های توسعه سند توسعه فضا و برنامه فضایی کشور افزود: افق 1404 و قرار دادن آنها در مدار خورشید خورشید با قدرت تفکیک کمتر از 10 متر و دسترسی به ماهواره های مخابراتی در مدار پایین زمین یکی از اهداف این اسناد است که متاسفانه هنوز محقق نشده است، اما جرقه هایی به وجود می آید. امید در صنعت فضایی ایجاد شده است.

وی افزود: در حال حاضر 24 درصد از سند توسعه فضایی کشور و 50 درصد از برنامه 10 ساله اول فضایی کشور تکمیل شده است.

فرحی حداقل حمایت و توجه و عقب‌نشینی از دیدگاه‌ها را از دلایل عدم اجرای کامل طرح‌های صنعت فضایی عنوان کرد و یادآور شد: خوشبختانه امروز که صحبت می‌کنیم بارقه‌های امیدی در حال شکل‌گیری است که نمونه آن شورای عالی است. پس از یک وقفه 8.5 ساله، مکان مشخص شد.

معاون وزیر دفاع و نیروهای مسلح با اشاره به تصویب جلسه اخیر شورای عالی فضایی خاطرنشان کرد: اختصاص 500 میلیون دلار برای صنعت فضایی از مصوبات این جلسه است و مقرر شد دامنه صنعت

فرحی با اشاره به تجربه کشور در پرتاب موفقیت آمیز ماهواره امید، یادآور شد: امروز پس از گذشت 13 سال از این پرتاب، کشور در این زمینه به بلوغ فناوری رسیده است و حضور بخش خصوصی در این صنعت ثابت شده است. “

وی افزود: سالانه بالغ بر 10 میلیارد تن محصول دریافت می کنیم که 65 درصد آن از بخش خصوصی شامل محصولاتی مانند قطعات و زیرساخت ها است.

فرحی درباره همکاری این موسسه با گروه های علمی و دانشگاهی خاطرنشان کرد: تا امروز 10 موسسه فضایی در دانشگاه های مشهد، اهواز، تبریز، کرمان، اصفهان، تهران، امیرکبیر، حاجه نصیرالدین تاسیس کرده ایم. ، علم و فناوری و شریف.

وی خاطرنشان کرد: میزان معاملات با دانشگاه شریف از 900 میلیارد صوم به 21 میلیارد صوم رسیده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

کود در هر هکتار استفاده شود

کود در ادامه هر هکتار به کارگیری شود سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.