رئیس جمهور: هرگونه دخالت خارجی، ثبات در منطقه را به چالش می‌کشد

[ad_1]

رئیس جمهور: هرگونه دخالت خارجی ثبات در منطقه را به خطر می اندازد

رئیس جمهور با بیان اینکه سطح روابط تجاری و اقتصادی و همکاری های کنونی ایران و قزاقستان با سطح روابط سیاسی دو کشور قابل قیاس نیست، ابراز امیدواری کرد گام بزرگی در جهت افزایش سطح تعاملات اقتصادی دو کشور برداشته شود. کشورها. دو کشور

به گزارش ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی ظهر چهارشنبه در گفت و گوی تلفنی با قاسم ژومارت توکایف همتای قزاقستانی خود، امنیت، ثبات و آرامش کشور دوست و جمهوری برادر قزاقستان را برای جمهوری اسلامی ایران مهم خواند. ما از صلح و ثبات در منطقه حمایت می کنیم.
رئیس جمهور با اشاره به دیدار اخیر خود با توکایف در حاشیه اجلاس سران شانگهای در تاجیکستان، گفت: همانطور که در این دیدار تاکید کردم، سطح کنونی روابط و همکاری های تجاری و اقتصادی دوجانبه با سطح روابط سیاسی قابل قیاس نیست و بنده امید است در سی امین سال دیپلماسی دو کشور بتواند گام بلندی در جهت ارتقای سطح تعاملات اقتصادی بردارد.
قاسم ژومارت توکایف رئیس جمهور قزاقستان با تشکر از جمهوری اسلامی گفت: طی 30 سالی که از برقراری روابط دیپلماتیک می گذرد، دو کشور توانسته اند به سطح مطلوب روابط نزدیک و دوستانه با یکدیگر دست یابند. ایران برای حمایت از استقلال منطقه است و مطمئنم روابط دوجانبه آینده بسیار پربار و درخشان خواهد بود.
رئیس جمهور قزاقستان گسترش روزافزون روابط با ایران را به ویژه در زمینه همکاری های تجاری و اقتصادی بسیار حائز اهمیت دانست و ابراز امیدواری کرد که نشست آتی کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی و سفرهای دوجانبه بتواند یک اتفاق بزرگ باشد. جهش رو به جلو در روابط دو کشور.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.