انقلاب اسلامی، انقلاب معنویت بود

[ad_1]

ایسنا/ خوزستان امام جمعه اهواز با بیان اینکه هدف انقلاب اسلامی رسیدن به تمدن اسلامی بوده است، گفت: وقتی اسلام به معنای واقعی کلمه معرفی می شود قطعا همه چیز از جمله حل مشکلات اقتصادی را دارد. انقلاب اسلامی انقلاب مادی و بطنی نبود، انقلاب معنوی بود.

خوجت الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی فرد در خطبه های نماز جمعه امروز (15 بهمن) اهواز با تاکید بر سیره قرآنی و اهل بیت(ع)، گفت: زیارت جامعه کبیره امام زمان(عج) هادی (ع) کوتاهترین و کاملترین متون امام شناسی است که مرزهای روشن توحید و نبوت و امامت را بدون اغراق به وضوح بیان می کند. شیعیان این سرمایه ارزشمند را دارند اما ارزشی برای آن قائل نیستند.

به گزارش ایسنا، وی افزود: مهمترین جنبه معرفتی این زیارت نامه این است که باید آن را تفسیری از قرآن فصیح بدانیم و مفسر واقعی قرآن حضرت علی (ع) و خاندان بزرگ ایشان است.

امام جمعه اهواز تصریح کرد: یکی از آموزه های مهم زیارت جامعه کبیره کارکردهای آن است که مهم ترین کارکرد آن سبک زندگی فردی و اجتماعی اسلامی مردم است.

موسوی فرد در بخشی دیگر از سخنان خود با تبریک حلول ماه رجب گفت: سه ماه رجب، شعبان و رمضان فرصت تهذیب نفس را فراهم می کند.

وی با تبریک چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی گفت: باید چند سوال در مورد انقلاب اسلامی از خود پرسید. چرا انقلاب مانند انقلاب است، دستاوردهای انقلاب و آینده انقلاب اسلامی سؤالاتی است که انسان باید از خود بپرسد.

موسوی فرد تصریح کرد: هدف انقلاب اسلامی ایجاد تمدن اسلامی بود. وقتی اسلام به معنای واقعی کلمه معرفی شود، قطعاً همه چیز از جمله حل مشکلات اقتصادی را ندارد. انقلاب اسلامی انقلاب مادی و بطنی نبود، انقلاب معنوی بود.

امام جمعه اهواز افزود: ایران اسلامی به روایت تاریخ همواره مورد توجه سایر کشورها و قدرت های جهانی بوده است. با انقلاب اسلامی، قدرت آمریکای جهانخوار را قطع کردیم. در زمانی که ایشان پهلوی بودند منافع ما تامین می شد اما بعد از سقوط پهلوی آمریکا از کشور خارج شد و ضررهای زیادی به آمریکا وارد شد.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با تاکید بر لزوم تبیین انقلاب اسلامی گفت: قبول دارم که سفره مردم در هشت سال گذشته به دلیل افراد مبتلا که به کمک آن احزاب آمده اند، تنگ شده است. “

امام جمعه اهواز اعلام کرد: انقلاب اسلامی در برابر ظلم ساخته شد. علاوه بر این، ارکان اربعه الهی، مردمی موحد و آگاه، تعلیم اسلام ناب محمدی و شهادت و راهنمایی و ولایت فقیه در چگونگی وقوع انقلاب مؤثر بود.

موسوی فرد با بیان اینکه مطالبات معنویت باید برآورده شود، تصریح کرد: برخی برای کسب رای برخی مطالبات ناعادلانه را در این نظام نهادینه کرده اند و برخی برای اهداف دیگر. در حالی که لازمه اصلی این است که با انقلاب اسلامی، حکومت اسلامی به معنای واقعی کلمه اجرا شود و دست فساد آفرینان کوتاه شود.

نماینده ولی فقیه در خوزستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی دستاوردهای زیادی دارد، گفت: بعد از انقلاب اسلامی عده ای به همراه خانواده هایشان خود را خدایی کردند و قوه قضائیه بسیاری از افراد متنفذ متکی در خارج را به اعدام محکوم کرد. “

امام جمعه اهواز گفت: دانشگاه ها قبل از انقلاب اسلامی چه خدماتی به ایران اسلامی می کردند؟ با انقلاب اسلامی دانشگاه ها منشأ خیر و برکت شدند و علم جای آن را گرفت.

وی تصریح کرد: تامین سواد، امنیت، تمامیت ارضی و مشارکت حداکثری مردم در امور سیاسی و اجتماعی، ارتقای شگرف بصیرت سیاسی در بین مردم، سنجیدن بار عدالت در تقسیم منابع کشور و افزایش چشمگیر معنویت برخی از دستاوردهای انقلاب اسلامی. موتور محرکه کشور در دستان علم و فناوری ایجاد زیرساخت های حیاتی، اقتصادی و غیرنظامی است.

موسوی فرد با تاکید بر کاهش شکاف طبقاتی گفت: امروز رئیس جمهور انقلابی ما لایحه ای را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد که عدالت را قانونمند کند. در نظام اسلامی نباید یکی روی عرش باشد و یکی روی فرش. اکنون مشخص شده است که رئیس قوه قضاییه در تلاش است تا فساد را در سراسر کشور ریشه کن کند که این یکی از برکات نظام جمهوری اسلامی است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لیبل خام طرح کاپرا

لیبل خام ما برچسب‌هاي ارواح سفارشي با کيفيت برتر را براي طيف گسترده‌اي از مارک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.