دانش آموزان سرمایه های کشورند/برای ایجاد مدارس نسل سوم برنامه داریم

[ad_1]

وزیر آموزش و پرورش در دیدار با دانش آموزان نخبه و برگزیدگان المپیادهای علمی و مسابقات علوم قرآنی استان مازندران، گفت: دانش آموزان سرمایه های کشور هستند و برای ایجاد نسل سوم برنامه داریم. مدارس.”

به گزارش ایسنا، یوسف نوری امروز در سفر یک روزه خود به استان مازندران با جمعی از دانش آموزان نخبه، برگزیده المپیادهای علمی و مسابقات قرآن آموزی دیدار کرد.

یوسف نوری در این دیدار با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و ماندگاری یاد و نام همه شهدا به ویژه شهدای فرهنگ و دانش گفت: شما در واقع جانشین شهدای شهدا هستید. ” من یک نوجوان 13 ساله هستم که یک نارنجک حمل می کنم و به سمت دشمن می روم.

وزیر آموزش و پرورش دانش آموزان را به پایتخت کشور فراخواند و اظهار داشت: دانش آموزان زیادی در 13 آبان 57 با رژیم سرکوبگر مخالفت کردند و در همان روز بیش از 50 نفر شکنجه شدند. در جنگ تحمیلی 36 هزار دانش آموز با وجود سن کم در جبهه به شهادت رسیدند و این مظاهر ایثار و از خود گذشتگی دانش آموزان دشمن را به وحشت می اندازد.

نوری درباره نقش تشکل ها در مدارس گفت: تشکل های دانش آموزی پتانسیل عظیمی در حوزه آموزش دارند که باید از آن استفاده کرد.

وزیر آموزش و پرورش بر توسعه حوزه های مهارتی تاکید کرد و گفت: در حال برنامه ریزی برای انتقال به نسل سوم مدارس هستیم که علاوه بر مهارت آموزی، کارآفرینی را نیز به دانش آموزان آموزش دهند تا دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی برای اشتغال دچار مشکل نشوند. “

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در این نشست صمیمانه دانش آموزان به ارائه طرح ها و ایده های خود در زمینه المپیادهای علمی و بهبود روش های آموزش مجازی در ایام کرونا، لزوم حمایت از نخبگان پرداختند. جامعه دانش آموزی، تامین تجهیزات مورد نیاز دانش آموزان المپیادی را با وزیر آموزش و پرورش در خصوص تنوع رشته های مهارتی و کمبود تجهیزات مورد نیاز در هنرستان های فنی و حرفه ای غرب استان و همچنین تمرکز بر شهرهایی که در المپیادهای علمی برجسته است.

با حضور وزیر آموزش و پرورش استان مازندران افتتاحیه ششم ابتدایی دبیرستان مصلی نژاد نوشهر برگزار شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، یوسف نوری نیز در مراسم افتتاحیه کلاس دوازدهم دبیرستان دخترانه مصلی نژاد گفت: از نظام آموزشی حمایت کنید.

وزیر آموزش و پرورش افزود: این گونه اقدامات دانش آموزان را به سمت انجام کارهای خیر سوق می دهد و نسل فرزندانی که در این مدرسه تحصیل می کنند در آینده در کارهای خیر فعال خواهند بود و این موهبت بزرگی است.

وی برای همه دانش آموزان و معلمان جمنازیوم بانوان آرزوی موفقیت و بهروزی کرد.

شایان ذکر است؛ دبیرستان دخترانه مصلی نژاد به همت بنیاد فرهنگی مصلی نژاد و با وام 7 میلیارد و 250 میلیون تومانی در 3 طبقه با سازه بتنی ساخته شد.

این مدرسه در زمینی به مساحت 4000 متر مربع با ساختمان آموزشی (1800 متر مربع)، موتورخانه و سرویس بهداشتی (120 متر مربع)، سرایداری (70 متر مربع)، نقاشی دیواری (700 متر مربع) واقع شده است. ). ، محوطه سازی (3000 متر مربع)، کتابخانه (70 متر مربع)، قهوه خانه (40 متر مربع)، آزمایشگاه (96 متر مربع) و نمازخانه (70 متر مربع).

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

کود در هر هکتار استفاده شود

کود در ادامه هر هکتار به کارگیری شود سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.