فرمانده سنتکام ایران را تهدید اصلی برای آمریکا دانست

[ad_1]

فرمانده ترور Centcom اتهاماتی را علیه نقش ایران در منطقه صادر کرد و آن را یک “تهدید جدی” خواند.

به گزارش ایسنا، به نقل از امارات، کنت مک‌کنزی، فرمانده سنتکام (فرماندهی مرکزی آمریکا) گفت: سردار اسماعیل قاآنی، فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران که پس از شهادت سردار قاسم سلیمانی منصوب شد، به این سمت منصوب شد. روزنامه ملی: کنترل یکسانی بر شبه نظامیان متحد مرتبط با ایران اعمال نمی کند.
وی بدون اشاره به حضور نیروهای مسلح کشورش در هزاران مایلی مرزهای آمریکا و نقش آن در ایجاد بی ثباتی در منطقه و دخالت در امور داخلی سایر کشورها، گفت: این وضعیت عمدتاً در نقاطی مانند عراق ایجاد شده است. تحت نظارت ارتش ایالات متحده عمل می کند، جایی که در یک رویارویی گسترده تر با ایالات متحده شرکت خواهد کرد.

مک کنزی گفت: «تهران به خوبی از خط قرمز ما[در عراق]آگاه است، اما شواهد به وضوح نشان می دهد که بسیاری از این گروه های شبه نظامی در تلاش برای کشتن آمریکایی ها با این حملات جدی هستند. دیر یا زود، موفقیت آنها اجتناب ناپذیر خواهد بود و ایران دقیقاً همان چیزی را که سعی دارد از آن اجتناب کند، تحریک خواهد کرد.
فرمانده سنتکام ایران را “تهدیدی جدی” برای ایالات متحده دانست و مدعی شد که ایران برای رسیدن به اهداف خود به نیروهای به اصطلاح “نیابتی” متکی است و تسلیحات و سایر منابع را در اختیار آنها قرار می دهد.

وی ادامه داد: جنگ یمن چندین سال است که عمدتاً به دلیل حمایت ایران ادامه دارد. حوثی ها با هر فرصتی که ایران در اختیار آنها قرار دهد، بدون توجه به خطرات انسانی، به دنبال پیروزی خواهند بود.

مکنزی اما به میلیاردها دلار تسلیحات، بمب و موشک های آمریکایی که واشنگتن هر ساله برای نابودی مردم بی دفاع یمن در اختیار عربستان قرار می دهد، اشاره نکرد.

وی خواستار استراتژی یکپارچه و منطقه ای از جمله نقش رژیم صهیونیستی در مقابله با این تهدید شد.
فرمانده سنتکام گفت: تنش زدایی و عادی سازی اوضاع بیشترین سود را برای ایران به همراه دارد.
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

کود در هر هکتار استفاده شود

کود در ادامه هر هکتار به کارگیری شود سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.