آبرسانی با تانکر به روستاییان ظلم است/باید آب شرب پایدار برای مردم تامین شود

[ad_1]

ایسنا/ لرستان نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: آبرسانی به روستاییان توسط مخازن ظلم بزرگی است و نیاز است تا مردم از آب آشامیدنی پایدار برخوردار شوند.

دکتر یحیی ابراهیمی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: با نگاهی به آمار محرومیت، لرستان یکی از استان های محروم و کم برخوردار است.

وی ادامه داد: در لرستان دلفان و سلسل از محروم ترین شهرستان های استان هستند و بالاترین نرخ بیکاری را در کشور دارند.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی گفت: به عنوان نماینده مردم به دنبال تامین پایدار آب شرب هستیم و در نورآباد و الشتر 350 چشمه و چشمه داریم.

ابراهیمی گفت: سال گذشته که با خشکسالی مواجه بودیم اکثر روستاهای استان از طریق آب انبارها آبرسانی شدند و این ظلم به ساکنان این روستاها می شود و باید آب آشامیدنی پایدار برای مردم تامین شود.

وی گفت: 360 کیلومتر راه آسفالته و بدون آسفالت داریم و برای رفع این مشکلات نیازمند وام ویژه هستیم.

نماینده مردم سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهرستان دلفان دارای چشمه آب گرم با آب گرم 70 درجه و گوگرد 70 درصد است و این قدرتی است که در دنیا کمیاب است اما متاسفانه جاده هنوز آسفالت نشده است و می توان از این پتانسیل برای جذب گردشگر استفاده کرد.

ابراهیمی خاطرنشان کرد: سال گذشته در بودجه 1400 مبلغی که پیشنهاد دادیم محقق نشد و امسال درخواست ما این است که ادارات کل دقت کنند چون بر اساس شاخص اعتباری توزیع می شود.

وی افزود: یکی از راه های روستایی بیش از 20 خانوار بود. 1920 کیلومتر راه آسفالته و بدون آسفالت داشتیم که متأسفانه مدیران و مسئولان و راهداری استان و کل کشور 700 کیلومتر آن را مشخص کردند. 132 میلیارد تومان برآورد شد و حداقل 250 میلیارد تومان استان شد.

ابراهیمی گفت: در شاخص آب شرب سهم لرستان 256 میلیارد تومان بود که جهش خوبی بود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

کود در هر هکتار استفاده شود

کود در ادامه هر هکتار به کارگیری شود سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.