آمریکا و متحدانش از کره شمالی خواستند به مذاکرات بازگردد / واشنگتن کاهش تحریم ها را رد کرد

[ad_1]

ایالات متحده، ژاپن و تعدادی از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد با صدور بیانیه ای مشترک از کره شمالی خواستند تا یکشنبه گذشته به «مذاکرات بدون قید و شرط» برای راه اندازی پیونگ یانگ بازگردد.

نووستی به نقل از بیانیه مشترک واشنگتن و متحدانش که توسط لیندا توماس گرینفیلد، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل خوانده شد، گفت: «ما بار دیگر از کره شمالی می‌خواهیم که اقدامات «بی‌ثبات‌کننده» خود را متوقف کند و به گفتگو و مذاکره بازگردد.

وی افزود: ما همیشه برای دیپلماسی جدی و پایدار تلاش می کنیم و در مقابل کره شمالی نیز باید تعهد مشابهی برای کاهش تنش در منطقه و تضمین صلح و امنیت بین المللی داشته باشد.

سفیر آمریکا در سازمان ملل گفت: ما همچنان از کره شمالی می خواهیم که بدون پیش شرط به پیشنهادات ما و سایر کشورها برای مذاکره پاسخ دهد.

در این بیانیه آمده است پرتاب اخیر موشک بالستیک پیونگ یانگ ناقض قطعنامه های سازمان ملل است و باعث بی ثباتی بیشتر منطقه می شود.

لیندا توماس گرینفیلد، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل نیز به خبرنگاران گفت که واشنگتن از ایده روسیه و چین درباره قطعنامه احتمالی شورای امنیت سازمان ملل برای کاهش تحریم ها علیه کره شمالی حمایت نمی کند.

این قطعنامه به کره شمالی به خاطر رفتار نادرستش پاداش می دهد. هیچ دلیلی وجود ندارد که شورا برای 9 بار آزمایشی در ماه به آنها اعطا کند، تقریباً مشابه سال گذشته.

پاییز گذشته، روسیه و چین قطعنامه ای را در شورای امنیت سازمان ملل پیشنهاد کردند که می تواند به تدریج بخشی از تحریم های اعمال شده علیه کره شمالی را در ازای اقداماتی برای تعلیق برنامه موشکی این کشور لغو کند.

این بیانیه توسط ایالات متحده، آلبانی، برزیل، فرانسه، ایرلند، بریتانیا، نروژ، امارات متحده عربی و ژاپن امضا شد.

روز جمعه، شورای امنیت سازمان ملل متحد جلسه غیرعلنی برای بررسی وضعیت کره شمالی به دلیل شلیک مداوم موشک ها برگزار کرد.

به گفته رئیس ستاد مشترک کره جنوبی، در 30 ژانویه، کره شمالی یک موشک بالستیک میان برد به سمت دریای ژاپن شلیک کرد. این بزرگترین پرتاب پیونگ یانگ از اواخر سال 2017 پس از توقف داوطلبانه پرتاب موشک های بالستیک هسته ای و قاره پیما بود. این هفتمین پرتاب موشک کره شمالی در سال جاری بود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

کود در هر هکتار استفاده شود

کود در ادامه هر هکتار به کارگیری شود سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.