افزایش کلاهبرداری با ترفند درخواست پول از دوستان

[ad_1]

ایسنا/ کرمان رئیس پلیس فتا استان کرمان در خصوص دسترسی غیرمجاز مجرمان سایبری به حساب های کاربری شبکه های اجتماعی و ارسال پیام به مخاطبین آنها گفت: دوستان پس از دسترسی به اکانت شبکه. اجتماعی است.

سرهنگ امین یادگارنژاد در تشریح این خبر گفت: در این روش کلاهبرداران پیام هایی با لوگوی رسمی شبکه های اجتماعی و سرشماری های مختلف با عناوین «جلوگیری از بسته شدن حساب کاربری یا جلوگیری از فیلتر شدن و …» ارسال می کنند. شناسنامه به این شماره» پس از دریافت این کد به شبکه های اجتماعی خود مراجعه می کنند و با ارسال پیام به دوستان و آشنایان و التماس پول از آنها درآمد غیرقانونی دریافت می کنند.

وی ادامه داد: در صورت دریافت هرگونه پیامی در شبکه های اجتماعی از سوی دوستان و آشنایان خود مبنی بر درخواست کمک مالی یا موارد مشابه، ابتدا سوال را بررسی کرده و پس از اطمینان از اینکه واقعاً درخواست از جانب شخصی است، نسبت به واریز وجه اقدام کنید.

رئیس پلیس فتا استان کرمان به کاربران توصیه کرد: مراقب باشید کد احراز هویت شبکه اجتماعی خود را برای شخص یا شماره ای ارسال نکنید و رمز تایید دومرحله ای حساب کاربری خود و ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک، اعداد و نمادها را فعال کنید تا دسترسی به آن را به حداقل برسانید. حساب.

سرهنگ یادگارنژاد در پایان از شهروندان خواست هشدارهای پلیس فتا را جدی گرفته و هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا رسانه های موبایلی را از طریق آدرس پلیس فتا www.cyberpolice.ir، روابط عمومی اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

کود در هر هکتار استفاده شود

کود در ادامه هر هکتار به کارگیری شود سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.