انتقاد دادستان از خلع ید امور اراضی توسط جهاد کشاورزی/ کوتاهی مدیران در روستای زیارت محرز است

[ad_1]

ایسنا/ گلستان دادستان مرکز استان گلستان با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز در روستای زیارت گفت: جهادکشاورزی با بی توجهی به حفاظت از زمین های کشاورزی سازمان اراضی را خلع سلاح کرد.

محمود سپانلو امروز در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه استان گلستان با اشاره به اینکه در بحث مبارزه با ساخت و سازهای غیرمجاز در روستای زیارت بسیار محدود هستیم، اظهار داشت: کارگروه چند رشته ای نیز در این خصوص تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه شورای شهرسازی و معماری دادستان را به عنوان ناظر معرفی کرد، افزود: تمامی ارگان ها و نهادهای ذیربط در صورت مشاهده هرگونه تخلف سریعا به دادستان منطقه اطلاع دهند.

دادستان مرکز استان گلستان با تاکید بر اینکه به دلیل کم کاری ساخت و سازهای غیرمجاز با مدیر سابق امور اراضی و یکی از کارمندان سابق این نهاد تماس گرفتیم و در جریان آن قرار گرفتیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر این افراد با صدور قرار قانونی متواری هستند و می باشند. متهم به انفعال

سپانلو از ساخت و ساز غیرقانونی بیش از 5000 پرونده در روستای زیارت خبر داد و اظهار داشت: بی توجهی نهاد متولی در قبال این پدیده کاملا مشهود است چرا که تنها کمتر از هزار مورد به مراجع قضایی معرفی شد که پس از مدتی زمان طولانی، که عملا جلسه را دشوار کرد.

وی از سازمان «جهاد کشاورزی» به دلیل محرومیت زدایی از زمین و محدودیت این نهاد حتی در حوزه نیروی انسانی انتقاد کرد. وی ادامه داد: رسالت جهاد کشاورزی تنها توزیع کود و سم نیست و البته حفاظت از زمین های کشاورزی نیز باید لحاظ شود. در کار متأسفانه تاکنون مورد غفلت قرار گرفته است و حافظان آن باید پاسخگو باشند.

دادستان مرکز استان با تاکید بر توجه به اختیارات سازمان امور اراضی افزود: امروز تذکر شدیدی به رئیس سازمان جهاد کشاورزی و نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی خواهیم داد چرا که گاه کوتاهی ها منجر به این شده است. تقابل.”

سپانلو در خصوص تخریب و انسداد چاه‌های غیرمجاز در استان نیز با انتقاد از برخی کاستی‌های سال‌های گذشته، افزود: در حال حاضر 400 انسداد از سال‌های گذشته خودمان را معرفی کرده‌ایم و این قوانین را با جدیت دنبال می‌کنیم. . و با دادن مهلت برای تعیین تکلیف، زمان را مشخص خواهیم کرد.

وی با درخواست از رسانه ها برای حمایت و کمک به قوه قضائیه در امر مبارزه با تخلفات تاکید کرد: رسانه ها را یکی از ارکان توسعه مبارزه با تخلفات می دانیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.