تحریم‌های اروپا علیه نخست وزیر و حلقه نزدیکان رئیس جمهور مالی

[ad_1]

اتحادیه اروپا پس از اینکه شبه نظامیان از برنامه های خود برای برگزاری انتخابات در فوریه صرف نظر کردند، نخست وزیر موقت و نزدیکان رئیس جمهور موقت را در لیست سیاه قرار داد.

به گزارش ایسنا، بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی اتحادیه اروپا، ممنوعیت سفر و مسدود شدن دارایی ها برای پنج نفر اعمال شد.

آنها شامل رهبران ارشد نظامی هستند که ابراهیم بوباکار کیتا، رئیس جمهور سابق مالی را در اوت 2020 برکنار کردند. این اولین کودتای نظامی دو کودتای مالی بود. کودتای دوم در ماه می 2021 رخ داد.

چوگل مایگا در ژوئن گذشته، چند روز پس از کودتای دوم در این کشور غرب آفریقا، به نخست وزیری منصوب شد. اکنون او متهم است که به توافقنامه در مورد انتخابات ریاست جمهوری جدید که قرار است در 27 فوریه برگزار شود، عمل نکرده است و گفته می شود که دولت نظامی تا سال 2025 در قدرت باقی خواهد ماند.

یکی دیگر از شهروندان مالی که هدف تحریم ها قرار گرفته است، آداما بن دیارا است که توسط اتحادیه اروپا به کمک به سرنگونی گیتا در سال 2020 متهم شده است. او یک فعال طرفدار روسیه است که جنبشش اعتراضات ضد فرانسوی را سازماندهی کرد.

تحریم های اعمال شده توسط دولت نظامی-مالی در بحبوحه تنش با فرانسه صورت گرفت.

اخیرا، ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه، حکومت مالی-نظامی را «غیر مشروع» خوانده است. پس از اعلام این خبر، سفیر فرانسه از باماکو، پایتخت مالی اخراج شد.

مالی زمانی مستعمره فرانسه بود و نیروهای فرانسوی هنوز در این کشور حضور دارند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.