حکیم: در دولت آینده عراق حضور ندارم/ به پیگیری حقوق ملت فلسطین ادامه می‌دهیم

[ad_1]

رهبر جریان حکمت ملی عراق تاکید کرد که در دولت بعدی شرکت نخواهد کرد و گفت از کسانی که مسئولیت را بر عهده می گیرند حمایت می کند.

به گزارش ایسنا، «سید عمار حکیم» رهبر جریان حکمت ملی عراق در مراسم گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله «سید محمد باقر حکیم» و روز شهید عراقی با گرامیداشت یاد و نام وی گفت. : امروز در مقابل ضریح محراب عراقی عزیز در برابر این دو مردی که زندگی عزتمندانه خود را وقف عظمت مردم عراق کردند و از ارزش ها و اصول و آزادی آنها برای زندگی با عزت و عزت دفاع کردند دور هم جمع شدیم. عظمت ، و مصداق آیه شریفه «مردانی که به عهد خود با خدا وفا کردند» بودند.

وی همچنین تاکید کرد: معتقدیم اگر به دور از راهزنی، تعصب، پارتی بازی و انقیاد و نیز به دور از اختلاف، جنجال و اتهام، مستقیماً با ملت و دغدغه های آن برخورد نکنیم و همیشه در راه آن مبارزه نکنیم، فعالیت ما کامل نخواهد شد. . ما این را از رهبران خود آموخته ایم. شهدای محراب و عزیزان عراق، رهبران و مظهر وحدت، همبستگی و همکاری بودند و ما هرگز از این اصول ریشه‌دار دور نمی‌شویم.

حکیم با اشاره به برخی تلاش‌های ناعادلانه مبارزات انتخاباتی گفت: «اگر تلاش‌های عظیم ما برای حمایت از روند دموکراتیک در عراق و تعهد به مسیر میهن پرستانه‌مان که در آن منافع عراق بر هر چیز دیگری ارجحیت دارد، نبود، موضع متفاوتی در قبال داشتیم. کل فرآیند انتخاباتی.” “. ما پیروز شدیم اما برای حفظ منافع کشور و ملت در تبریک نتیجه انتخابات پیش قدم شدیم.

رهبر جریان حکمت ملی عراق با تاکید بر اینکه وحدت گفتار، یکپارچگی و تحقق اهداف ما باید از همین جا و از وسیع ترین طیف اجتماعی کشور آغاز شود و سپس در سراسر کشور گسترش یابد، گفت: اکنون که وجود دارد. درگیری، وحدت ملی را نمی توان انتظار داشت. ما از میهن پرستی شیعی که خواندیم دفاع می کنیم، یعنی مبارزه با اختلافات داخلی برای بیرون آوردن سایر طیف های اجتماعی از فرقه گرایی و نژادپرستی و به حاشیه راندن آنها.

حکیم همچنین تاکید کرد: وحدت گسترده‌ترین طیف اجتماعی باید اولین هدف همه ما و سایر اقشار جامعه باشد که برای ثبات، مشارکت، تعادل، همکاری، همزیستی و احقاق حقوق همه تلاش می‌کنند.

حکیم: من بخشی از دولت آینده عراق نیستم/ به دفاع از حقوق مردم فلسطین ادامه خواهیم داد

وی با بیان اینکه ما در صیانت از وحدت سیاسی کردها و سنی ها پیشتاز هستیم و به ویژگی های اجتماعی همه احترام می گذاریم، گفت: اما می خواهیم این وحدت پیش نیاز وحدت بیشتر در سطح ملی باشد. وحدت برادران اهل سنت و کرد نباید در وحدت شیعیان مورد توجه قرار گیرد، بلکه باید نقش بزرگترین طیف اجتماعی عراق را ایفا کند.

رهبر جریان حکمت ملی عراق از همه نیروهای سیاسی خواست که منافع عراق و طیفی را که نمایندگی می کنند در نظر بگیرند و وحدت بزرگترین طیف اجتماعی عراق را قربانی نکنند. زیرا اگر این وحدت را از دست بدهیم بهای زیادی می پردازیم.

وی همچنین از جامعه جهانی خواست تا بی طرفی روند گفت و گوی داخلی در عراق و پیامدهای آن را درک کنند و استراتژی یک عراق قوی، متحد و متحد را قربانی تاکتیک های متزلزل و بی فایده ای نکنند که برای همه شناخته شده است.

رهبر جریان حکمت ملی عراق با تاکید بر عدم شرکت در دولت بعدی گفت: اما ما صریحاً حمایت خود را از برادران خود که مسئولیت را بر عهده می گیرند اعلام می کنیم.

حکیم با تاکید بر اینکه حاکمیت ملی عراق در هر شرایطی اولویت اصلی است، گفت: امروز توان امنیتی و نظامی ما به جایی رسیده است که می توانیم روی پای خود بایستیم و نیازی به نیروی نظامی خارجی نداریم. تنها چیزی که ما نیاز داریم یک اراده واقعی برای فعال کردن عناصر موجود قدرت برای ایجاد یک دستگاه نظامی تمام عیار، حرفه ای و آغشته است.

وی تاکید کرد: دولت آینده باید برای ایجاد این دستگاه اهتمام جدی داشته باشد و از تنوع یگان های نظامی اعم از ارتش، دستگاه مبارزه با تروریسم، حشد الشعبی و پیشمرگه برای ایجاد دکترین نظامی یکپارچه و همه جانبه ملی استفاده کند.
رهبر جنبش حکمت ملی عراق نسبت به هرگونه تجاوز به حقوق الحشد الشعبی هشدار داد و تصریح کرد: این سازمان تمام توان خود را در راه وطن و دفاع از ملت فدا کرده است. “

حکیم با بیان اینکه مسئله فلسطین موضوع اصلی پیش روی ماست، افزود: ما به حقوق ملت فلسطین ادامه خواهیم داد و تحت هر شرایطی از آنها حمایت خواهیم کرد و عراق همواره از هرگونه تلاش برای عادی سازی روابط مصون خواهد بود. با رژیم غاصب صهیونیستی».

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.