شروط «ترخیص» فرزندان تحت سرپرستی بهزیستی چیست؟

[ad_1]

معیار استقلال (ترخیص) ایتام از مراکز نگهداری از سوی مدیرکل امور اجتماعی کودکان و نوجوانان، «توانمندسازی» نوجوانان تحت نظارت و «تامین وضعیت مطلوب آنها پس از استقلال» در نظر گرفته شد و توضیح داد: حمایت مالی از این کودکان پس از ترخیص

سعيد بابايي در گفت وگو با ايسنا، وی گفت: سالانه حدود 500 نوجوان تحت نظارت سازمان بهزیستی به سن 18 سالگی می رسند و از وضعیت مطلوب پس از استقلال اطمینان حاصل می کنند.

به گفته وی، در تیرماه امسال، دستورالعمل جامع حمایت از کودکان موسسه خیریه به تصویب رسید و سطح حمایت از مستقل شدن کودکان این موسسه را به میزان قابل توجهی افزایش داد.

مدیرکل امور کودکان و نوجوانان موسسه خیریه در پاسخ به سوالی مبنی بر نحوه نگهداری از کودکانی که به سن 18 سالگی رسیده اما هنوز مستقل نشده اند، توضیح داد: در صورت داشتن شرایط مجاز به مستقل شدن هستند. .

به گفته بابایی، بیش از 700 نفر که به سن 18 سالگی رسیده اند، هنوز در خانه های نوجوانان هستند تا استقلال و شرایط کافی را کسب کنند. علاوه بر این، برخی از کودکان دانش‌آموز یا سرباز هستند و به خانه نوجوانان خود باز می‌گردند و به سربازی می‌روند یا دوستان خود را ملاقات می‌کنند.

وی ادامه داد: در آیین نامه جدید خانه ای به نام «خانه مستقل» دیده شد که افرادی که بعداً به استقلال می رسند در آن اسکان داده می شوند و مشکلی ندارند. البته این را هم باید در نظر داشت که این مشکلات در حد متوسط ​​هستند و اگر سطح حمایت بالاتر از حد باشد مضر است و اگر کمتر از حد باشد باعث می شود که بچه ها این کار را انجام دهند. به سطح مورد نیاز نرسد سطح آمادگی

بابایی با اشاره به حمایت های مالی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی از نوجوانان 18 ساله گفت: در سال های گذشته مبلغی معادل 20 میلیون تومان برای حمایت از کودکان پرداخت می شد که هم اکنون برابر است. یک حقوق قانون کار و 12 ماه. مبنای این مبلغ برای نگهداری این کودکان زندگی مستقل پرداخت شد و امسال این مبلغ برای هر فرزند حدود 46 میلیون تومان بوده است.

وی افزود: البته با حمایت دولت و مجلس درصدد هستیم تا حمایت های لازم از مسکن، اشتغال و ازدواج را برای این افراد گسترش دهیم.

مدیرکل امور اجتماعی کودکان و نوجوانان خاطرنشان کرد: سازمان اجتماعی تا زمانی که کودکان به این توانایی ها نرسند، اجازه مستقل شدن (ترخیص) این کودکان از مرکز را نخواهد داد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

کود در هر هکتار استفاده شود

کود در ادامه هر هکتار به کارگیری شود سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.