صنعت خودروسازی نباید دست دولت باشد

[ad_1]

عضو کمیسیون شهروندی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ممکن است خودروسازان با واردات خودرو مجبور به رقابت با خودروسازان خارجی با ارتقای کیفیت شوند.

رحمت الله فیروزی پوربادی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به گلایه مقام معظم رهبری از وضعیت نامناسب صنعت خودرو کشور، گفت: هم مقام معظم رهبری و هم امام خمینی(ره) معتقدند کار را باید به بخش خصوصی سپرد. دولت نباید مستقیماً درگیر باشد، بلکه باید نقش ناظر را ایفا کند. متأسفانه در طول دو دهه گذشته کارهای زیادی را از بخش خصوصی گرفته و به دولت سپرده ایم و گاه به همه این صنایع آسیب وارد شده است.

وی افزود: در حوزه خودروسازی این اشتباه را مرتکب شدیم که می گوییم باید از یک سو با محدودیت واردات خودرو و از سوی دیگر بتوانیم خودرویی با کیفیت و مطابق با سلیقه مردم تولید کنیم. ، یک خودروی بی کیفیت و گران قیمت دیگر ساخته ایم و در اختیار مردم قرار داده ایم.

دستگاه هایی برای نظارت بر انجام وظایف خود

نماینده مردم نطنز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در صنعت خودرو اصلا عملکرد قابل قبولی نداشتیم و مقام معظم رهبری نیز گلایه های جدی در بین تولیدکنندگان داشتند. درخواست ما این است که دستگاه های نظارتی کار خود را به معنای واقعی انجام دهند، دستگاه های نظارتی در قبال صنعت مسئولیت دارند که اگر درست عمل می کردند جلوی بسیاری از تخلفات را می گرفتند.

فیروزی پوربادی در پایان با تاکید بر اینکه با کار کارشناسی و حرکت برنامه محور می توان به سمت بهبود وضعیت حرکت کرد، خاطرنشان کرد: به نظر ما با حمایت از تولید داخل و ارتقای کیفیت خودروهای داخلی با واردات خودرو، می توان رقابت را در عرصه ایجاد کرد. بازار داخلی.» خیر، برای ما مشکلی نیست که برای رقابت با خودروهای خارجی، خودرو وارد کنیم و خودروساز داخلی را مجبور به ارتقای کیفیت کنیم. دولت نباید مستقیماً وارد این صنعت شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

کود در هر هکتار استفاده شود

کود در ادامه هر هکتار به کارگیری شود سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.