استقبال تروئیکای اروپا از بازگشت معافیت‌های تحریم هسته‌ای ایران

[ad_1]

مذاکره کنندگان سه کشور اروپایی عضو برجام در بیانیه ای از بازگشت برخی معافیت های تحریمی ایران استقبال کردند و از تهران خواستند از این فرصت استفاده کند.

تروئیکای اروپایی در بیانیه ای مشترک از اقدام اخیر دولت آمریکا برای بازگرداندن لغو تحریم های هسته ای صلح آمیز ایران که در دوره ریاست جمهوری ترامپ لغو شده بود، استقبال کرد.

در این بیانیه آمده است که سه کشور اروپایی عضو برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) یعنی بریتانیا، فرانسه و آلمان از این معافیت ها استقبال می کنند.

آنها در ادامه گفتند که این باید بحث های فنی مورد نیاز برای حمایت از مذاکرات وین برای بازگشت به شورای امنیت سازمان ملل را تسهیل کند.

آنها همچنین سعی کردند توپ را به سمت ایران پرتاب کنند و افزودند: “ما از ایران می‌خواهیم هر چه زودتر از این فرصت استفاده کند، زیرا برنامه شکست بر دیدگاه مشترک ما با ایالات متحده تأکید می‌کند که زمان کمی باقی مانده است.” مذاکرات، برجامی باقی است.

به گزارش ایسنا، دولت جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا روز جمعه بخشی از معافیت های تحریمی ایران را که در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ لغو شده بود، بازگرداند.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت که این اقدام برای تسهیل مذاکرات در وین است.

به همین منظور، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه چندین معافیت تحریمی مربوط به فعالیت‌های هسته‌ای غیرنظامی ایران را امضا کرد.

آسوشیتدپرس همچنین به بیانیه وزارت امور خارجه اشاره کرد که معافیت های جدید به کشورها و شرکت های خارجی اجازه می دهد تا در پروژه های غیرنظامی نیروگاه هسته ای بوشهر ایران، راکتور آب سنگین اراک و راکتور تحقیقاتی تهران کار کنند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا در ماه می ۲۰۲۰ به عنوان بخشی از برنامه «فشار حداکثری» خود بر ایران، معافیت‌ها را لغو کرد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در واکنش به بازگشت مزایا گفت که این اقدام خوبی است اما کافی نیست.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

کود در هر هکتار استفاده شود

کود در ادامه هر هکتار به کارگیری شود سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.