اقتصاد ایران نیازمند اقدامات بزرگ و ماندگار در عرصه کار و تولید است

[ad_1]

رئیس جمهور با تاکید بر اهمیت همکاری، هم افزایی و هم افزایی شرکت های بزرگ اقتصادی در افزایش تولید، افزایش صادرات و اشتغال گفت: پیام اجرای 48 طرح بزرگ در کشور پویایی، امید، پشتکار، اعتماد و اعتماد است. تولیدکنندگان داخلی.”

به گزارش ایسنا، آیت الله سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه در مراسم «راه اندازی 48 طرح بزرگ صنعتی در کشور» هدف دولت در بودجه 1401 را 8 درصد رشد اقتصادی دانست. جریانی که با شجاعت و تلاش فراوان می تواند به این مهم در کشور دست یابد.

رئیس جمهور در پاسخ به این سوال که کدام بخش می تواند موتور محرکه اقتصاد کشور باشد، گفت: بی شک نگاه به درون نیازمند اعتماد به دستان توانمند کارآفرینان و فعالان اقتصادی است که این آزمون را با موفقیت پشت سر گذاشته اند.

رئیسی درباره نزدیک شدن، همکاری، همکاری و همدلی گروه ایرانیان ترقی‌خواه گفت: با تلاش و همکاری این گروه در مدت کوتاهی 110 روزه، موانع پیش رو برداشته شد و مجوزهای لازم اخذ شد. . و یک حرکت جهادی ایجاد کنید.» استفاده و افزایش صادرات و افزایش تولید هم پیمان هستند که اقدام بسیار مساعد و مبارکی است.

رئیس جمهور گفت: مهمتر از اجرای 48 پروژه بزرگ در 13 استان و 27 شهرستان، همگرایی و هم افزایی شرکت های بزرگ اقتصادی کشور است و امروز به عنوان یک تجربه موفق، همه بنگاه های اقتصادی با اجرای پروژه های بزرگ مواجه هستند. پروژه ها.”

آیت الله رئیسی پویایی، امید، استقامت، خودباوری و اعتماد به نیروهای خلاق کارآفرینان و تولیدکنندگان داخلی را مهم ترین پیام حرکت ترقی خواه ایران دانست و گفت: این پیام را باید برای همه کسانی که در ناامیدی به سر می برند ارسال کرد. و ناامید شوید و فکر کنید که کشور ما به دلیل موانع، تهدیدها و تحریم ها دچار وقفه شده است.

رئیس جمهور گفت: یکی از راه های مهم برای دور زدن و خنثی سازی تحریم ها، این گونه اقدامات بلندمدت است و دولت قصد دارد فعالیت ها و تلاش های هر چه بیشتر برای خنثی سازی تحریم ها را در دستور کار خود قرار دهد.

رئیسی تاکید کرد: بدون شک در صورت فعال شدن شرکت های بزرگ، بانک ها، بخش خصوصی و کارآفرینان می توان سرمایه گذاری های قابل توجهی در صنایع مختلف انجام داد و مشکل تولید و اشتغال را در کشور حل کرد.

رئیس جمهور نقش دولت در فعالیت های اقتصادی را هدایتی، حمایتی و کنترلی عنوان کرد و گفت: فعالان اقتصادی باید مطمئن باشند که دولت از فعالیت های آنها در این حوزه حمایت خواهد کرد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: اقدام گروه پیشروان ایرانی با هدف تشویق ایرانیان خارج از کشور و سایر سرمایه گذاران بخش خصوصی به فعالیت در این حوزه با رعایت ضمانت های سود و افزایش بهره وری و امنیت سرمایه گذاری است.

دولت می‌تواند به مردم کمک‌های اقتصادی کند، اما شکی نیست که اقتصاد کشور با این کمک‌های مقطعی ساخته نمی‌شود، اما اقتصاد کشور نیازمند اقدامات کلان و بلندمدت در حوزه کار و تولید است. رئیسی گفت: که آنها نیز مبتنی بر دین هستند. – تاکید کرد.

رئیس جمهور با تمرکز بر تسهیل فضای کسب و کار برای بنگاه های اقتصادی، گفت: وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی نیازمند ارتقای فعالیت های اقتصادی بنگاه های اقتصادی در این حوزه هستند و مجوزهای لازم را به سرعت صادر می کنند.

آیت الله رئیسی افزود: دولت همچنین از فعالیت کارگاه ها و بنگاه های کوچک و پر سود در راستای افزایش اشتغال حمایت می کند.

رئیسی با اشاره به نقش صندوق توسعه ملی در رشد و توسعه اقتصادی کشور گفت: مبنای تشکیل صندوق توسعه ملی توسعه کشور است و در این زمینه نقش خاصی را ایفا خواهد کرد. “

رئیس جمهور همچنین بر تدوین نقشه جامع صنعت کشور تاکید کرد و گفت: این موضوع از ابتدا در دستور کار دولت بوده و با تاکیدات اخیر رهبر معظم انقلاب این سند خواهد شد. در آینده نزدیک نهایی می شود. تا حد امکان”.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.