بورل: نیازمند روحیه سازش از سوی تمام طرف‌ها هستیم

[ad_1]

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرد: برای بازگشت به اجرای کامل تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل نیازمند روحیه سازش از همه طرف هستیم.

به گزارش ایسنا، جوزف بورل، وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توییتر از گفتگوی تلفنی با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان خبر داد.

وی نوشت: در آستانه از سرگیری مذاکرات برجامی در وین طی روزهای آینده، گفت و گوی تلفنی مهمی با امیر عبداللهیان داشتم.

بورل افزود: ما به تلاشی مبتنی بر حسن نیت و روحیه سازش در همه طرف ها برای پایان سریع مذاکرات و بازگشت به اجرای کامل نیاز داریم.

به گزارش ایسنا، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده ارشد مذاکرات وین، شامگاه شنبه در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان درباره مذاکرات جاری در وین گفت و گو کرد.

بورل در گفت‌وگوی تلفنی با اشاره به اینکه مذاکرات اکنون در مرحله مهمی است، گفت: «انتظار می‌رود مذاکرات با دستور کار مشخص، با توافق حاصل شده و تمایل به تصمیم‌گیری سیاسی به وین برسند».

امیرعبداللهیان همچنین از زحمات بورل، معاونش انریکه مورا و اتحادیه اروپا برای هماهنگی مذاکرات تشکر کرد و خاطرنشان کرد: تحولات مثبتی در مذاکرات صورت گرفته اما همچنان انتظارات ما را برآورده نمی کند. ما قاطعانه به یک توافق خوب متعهد هستیم، اما با همان عزم راسخ بر لزوم حفظ خطوط قرمز و منافع ملی خود تاکید می کنیم.

وزیر امور خارجه در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: متاسفانه برجام در سال های اخیر هیچ منفعت اقتصادی برای ایران نداشت. ما تنها در صورتی به یک توافق خوب می رسیم که منافع اقتصادی ما را به شکلی پایدار و قابل اعتماد تامین کند.

امیرعبداللهیان در پایان بار دیگر تصریح کرد: ایران مصمم به دستیابی به یک توافق خوب است و از این نظر با اتحادیه اروپا به عنوان هماهنگ کننده برجام در روابط مستمر و نزدیک خواهد بود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

کود در هر هکتار استفاده شود

کود در ادامه هر هکتار به کارگیری شود سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.