توقیف “رکنا”/دادگاه سرکرده گروهک تندر/استقبال از لغو تحریم‌های ایران

[ad_1]

مذاکرات وین/ اوج تحریم ها/یارانه های پولی/گروه تروریستی گروم/تعطیلی سایت خبری رکنا و… از پربازدیدترین و قابل توجه ترین موضوعات سرمقاله سیاسی ایسنا بود که مشروح آن به شرح زیر است.

به گزارش ایسنا، پس از بازگشت برخی معافیت های تحریمی برای ایران، ترویکای اروپایی در این بیانیه از تهران برای استفاده از این فرصت دعوت شده است.

در بیانیه ای، مذاکره کنندگان سه کشور اروپایی عضو شورای امنیت سازمان ملل از اقدام اخیر دولت آمریکا برای بازگرداندن معافیت های تحریمی برنامه صلح آمیز هسته ای ایران که در دوره ریاست جمهوری ترامپ لغو شده بود، استقبال کردند.

در همین راستا ایسنا در گزارشی با عنواناستثناهای هسته ای؛ چراغ سبز آمریکا یا اهرم جدید در مذاکرات وینوی به بررسی این سوال پرداخت که در حالی که ایران می‌خواهد تحریم‌های مالی، بانکی و نفتی آمریکا را برای تقویت اعتماد و حسن نیت خود لغو کند، چرا آمریکا معافیت‌های چند پروژه هسته‌ای ایران را با دو کشور بریکس بازگرداند؟

وزیر امور خارجه کشورمان وی در گفتگوی تلفنی با جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ کننده ارشد مذاکرات وین، با اشاره به مذاکرات وین گفت: ما به دنبال یک توافق خوب با قاطعیت، اما با همان صراحت و عزم برای دفاع از خطوط هستیم. ما بر قرمز و منافع ملی خود تاکید می کنیم.

حسین امیرعبداللهیان وی در گفت و گو با صداوسیما گفت: ما هیچ پیش شرطی از آمریکا دریافت نکرده ایم و مذاکرات ما اساساً روندی است که هیچ پیش شرطی در آن وجود ندارد.

سایر اخبار مرتبط را می توانید از لینک های زیر دنبال کنید.

تصمیمات سیاسی در واشنگتن مستلزم تعادل تعهدات برای دستیابی به یک توافق خوب است

لغو تمامی تحریم ها پیش نیاز هر توافق جدیدی است

آمریکایی ها چاره ای ندارند جز اینکه همه تحریم ها را در همه سطوح به یکباره لغو کنند

وزیر خارجه کوبا بر لزوم لغو اقدامات یکجانبه آمریکا علیه ایران تاکید کرد

ما به روحیه سازش از همه طرف نیاز داریم

پیشنهاد طرف ایرانی «صدا» برای ادامه مذاکرات هسته ای

***

معاونان شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خود در مصوبه ای وضعیت 400 میلیون تومانی بودجه سال 82 را مشخص کرد.

به موجب این مصوبه مبلغ 4 میلیارد (4.000.000.000) ریال ردیف اعتباری 503041 (هزینه های ناشی از جنگ تحمیلی) قانون بودجه سال 1361 کل کشور در اختیار وزارت نفت قرار می گیرد که به وزارت نفت واریز می شود. برای خرید تجهیزات حفاظتی جزیره خارک ذکر شد که به دلیل شرایط خاص زمان جنگ امکان تهیه اسناد و مدارک برای تامین هزینه ها وجود ندارد. کشور با قیمت معین

رحیم زارع دبیر مطبوعاتی کمیسیون تلفیق بودجه 1401 وی در خصوص میزان یارانه نقدی که در سال آینده پرداخت می شود، گفت: یارانه نقدی در سال آینده تغییری نمی کند و طبق اعلام کمیسیون، در سال آینده سرپرستان خانوارهایی که یارانه آنها قطع شده است می توانند با مراجعه به سامانه الکترونیکی درخواست خود را ثبت کنند. وزارت تعاون در صورت تجدید نظر به آنها یارانه بدهید.

امروز نیز جلسه رسیدگی به پرونده جمشید شارمهد است. گروه تروریستی “تندر” به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

در بخشی از این دیدار، بهروز حسنی اعتماد نماینده دادستان وی با حضور در صحنه هنگام آشنایی با کیفرخواست گفت که متهمان با اف بی آی و موساد در تماس بودند.

خبر دستگیریپایگاه خبری راکنا بینندگان به اخبار دیگری نیز علاقه مند شدند و هیات نظارت بر مطبوعات در رابطه با انتشار فیلمی از قتل یک زن 17 ساله در اهواز به بازداشت رکنا رای داد و پرونده به دادسرای مطبوعات ارسال می شود.

گزارش کامل ایسنا از جلسه علنی امروز (یکشنبه) 17 بهمن ساعت 14 مجلس شورای اسلامی. اینجا خواندن.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.