رایزنی وزرای خارجه عراق و عربستان درباره دور پنجم مذاکرات تهران-ریاض

[ad_1]

وزیر امور خارجه عراق در گفت و گو با همتای سعودی خود به دلایل تاخیر در دور پنجم مذاکرات ایران و عربستان پرداخت.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت وزارت امور خارجه عراق، فواد حسین وزیر امور خارجه عراق در گفت و گوی تلفنی با فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان درباره دلایل تاخیر در پنجمین دور مذاکرات ایران و عربستان سعودی گفت وگو کرد. طرفین نظر خود را در این مورد اعلام کردند.

وزیر امور خارجه عراق در این گفتگو تاکید کرد: دولت عراق تمام تلاش خود را می کند و از همه ارتباطات خود برای ایجاد فرصت مناسب برای تفاهم متقابل بین تهران و ریاض استفاده می کند.

مصطفی القدیمی نخست وزیر عراق روز گذشته با سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان گفتگوی تلفنی داشت.

به گزارش ایسنا، ایرج مسجدی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد اخیرا در بیانیه ای اعلام کرد که دور پنجم مذاکرات ایران و عربستان به زودی در بغداد برگزار می شود. مسجدی تاریخ دقیق مذاکرات و جزئیات آن را مشخص نکرد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در نشست خبری با فواد حسین وزیر امور خارجه عراق در تهران در تاریخ 11 دی ماه ساعت 14 با اشاره به نقش بغداد در چهار دور مذاکرات ایران و عربستان گفت: عربستان برای سه ایرانی روادید صادر کرد. دیپلمات ها با دریافت روادید برای دیپلمات های مستقر در سازمان کنفرانس اسلامی در جده موافقت کردند و او اخیرا به الجزیره گفت که صدور روادید برای دیپلمات های ایرانی در جده نشانه مثبتی است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

کود در هر هکتار استفاده شود

کود در ادامه هر هکتار به کارگیری شود سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.