پسکوف: به جای “اخبار جعلی” بگوییم “اخبار بلومبرگ”/ زاخارووا: این بخشی از اعمال فشار سیاسی است

[ad_1]

سخنگوی رئیس جمهور روسیه امروز (شنبه) در مصاحبه ای اعلام کرد که اشتباه بلومبرگ در انتشار خبر «حمله روسیه به اوکراین» به وضوح نشان می دهد که تنش های تحریک شده از سوی غرب تا چه حد می تواند خطرناک باشد.

خبرگزاری تاس به نقل از دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه، گفت که این حادثه یک “تحریک آمیز” نیست و نباید در مورد آن بزرگ نمایی کرد و افزود که این خبرگزاری بابت این اشتباه عذرخواهی کرده است.

با این حال، این وضعیت نشان می‌دهد که چنین تنش‌هایی چقدر می‌توانند خطرناک باشند.» تنشی که در بیانیه های توهین آمیز منتشر شده روزانه از سوی واشنگتن، پایتخت های اروپایی و لندن می شنویم. زیرا این اظهارات در کنار استقرار نیروها در مرزهای ما و فعالیت های روزانه تسلیح اوکراین، منجر به این تنش ها می شود و هر گونه تحریک در بحبوحه این تنش ها می تواند خطرناک باشد.

سخنگوی ریاست جمهوری روسیه همچنین گفت که کرملین پس از اشتباه در انتشار اخبار مربوط به «تهاجم» روسیه به اوکراین، می تواند کلمه «اخبار جعلی» را با «اخبار بلومبرگ» جایگزین کند.

خبرگزاری بلومبرگ پیش از این مقاله ای با عنوان «روسیه به اوکراین حمله کرد» منتشر کرده بود، اما بعداً به اشتباه خود اعتراف کرد و تیتر آن را حذف کرد. به گزارش این خبرگزاری، معمولاً تیترها بر اساس سناریوهای زیادی تهیه می شود و این یکی ناخواسته منتشر شده است. بلومبرگ گفت: این عنوان حذف شده است و ما در حال بررسی علت آن هستیم.

غرب و کیف اخیراً بارها از حمله احتمالی روسیه به اوکراین خبر داده اند. روسیه بارها این اتهامات را رد کرده است.

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه نیز گفت که مجموعه ای از گزارش های نادرست منتشر شده در رسانه های غربی در روز شنبه بخشی از کارزار اعمال فشار سیاسی و اطلاعاتی بر مسکو از طریق روش های متقلبانه است.

زاخارووا گفت: “این راهی برای مبارزه در شرایطی است که هیچ راهی برای مقاومت در برابر رقابت با ابزار قانونی وجود ندارد، چنین رویکردی که قبلاً آزمایش شده است، از اطلاعات و فشارهای سیاسی، کمپین ها و غیره استفاده می کند.” اکنون با شعار تهاجم قریب الوقوع روسیه به اوکراین به یک کمپین جهانی علیه کشور ما تبدیل شده است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.