یک استاد دانشگاه:باید از پتانسیل رسانه‌ها برای شناساندن ایران به افکار عمومی آمریکا استفاده کرد

[ad_1]

استاد دانشگاه تهران گفت: باید از پتانسیل رسانه ها برای معرفی بیش از پیش ایران به نسل جوان آمریکا و افکار عمومی این کشور استفاده کنیم.

به گزارش ایسنا، احسان شاه قاسمی، استاد دانشگاه تهران در همایش بازتاب انقلاب اسلامی در نوشته های اندیشمندان جهان که روز یکشنبه در دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: وجود داشت. پوشش رسانه ای ایران در آمریکا. گروگان گیری تأثیر منفی بر افکار عمومی آمریکا گذاشت.
وی افزود: یک نظرسنجی آنلاین در جامعه آمریکا انجام دادم و پاسخ ها را دسته بندی و تحلیل کردم. نگرش منفی آمریکا نسبت به مردم ایران نتیجه اتفاقات سیاسی است و تبلیغات دستگاه سیاست خارجی ما در این زمینه بسیار مهم است. اما حدود 40 درصد از آمریکایی ها نسبت به آن منفی بودند و 3 درصد گفتند که با شنیدن نام ایران یاد ماجرای گروگان گیری می افتند. البته این نتایج عمدتاً مربوط به گروه سنی 50 سال است.

وی ادامه داد: رفتار و اظهارات روسای جمهور دولت های نهم و دهم تاثیر بسیار منفی بر افکار عمومی آمریکا به ویژه بر نسل جوان این کشور گذاشته است.

این استاد دانشگاه افزود: یکی از جنبه های منفی نگاه آمریکایی ها به جامعه ایران به فضایی برمی گردد که پیرامون جایگاه زنان در ایران ایجاد شده است و از آن منظر دیدگاه بسیار اشتباهی شکل گرفته است. “

شاه قاسمی گفت: چون نگرش مردم آمریکا به ایران به شدت سیاسی است، باید با رسانه ها کار جدی انجام دهیم. رسانه در اینجا بسیار مهم است. البته اگر آمریکایی ها ایران را از زبان ایرانیان مقیم آمریکا بشناسند بسیار موثرتر از شناخت ایران از طریق رسانه است و ما باید از مخالفان خارج از ایران نیز در این زمینه استفاده کنیم.
انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

کود در هر هکتار استفاده شود

کود در ادامه هر هکتار به کارگیری شود سولفات منگنز, مونو آمونیوم فسفات, مونو پتاسیم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.