اتهام‌زنی میان پلیس رژیم صهیونیستی و دادستانی این رژیم درباره جاسوسی با برنامه پگاسوس

[ad_1]

اتهامات پلیس و دادستان اسرائیل در پی رسوایی مربوط به استفاده پلیس و بازرسان از نرم افزار جاسوسی پگاسوس علیه یک مظنون اسرائیلی و استفاده از این برنامه برای هک تلفن مدیرکل سابق وزارت ارتباطات تشدید شده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رسانه های اسرائیلی گزارش دادند که اعتراف پلیس اسرائیل به استفاده غیرقانونی از برنامه پگاسوس در بیش از 100 مورد در سال های اخیر موجب تنش و خشم شدید پلیس علیه دادستان کل اسرائیل شده است که در تلاش است تا از این پرونده دوری کرده و دست داشتن در جاسوسی را رد می کند.

روزنامه اسرائیلی هیوم به نقل از یک منبع در پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد که علت بحران اعتماد پلیس و شهروندان، دادستانی است. آنها در هر گونه تحقیقات، دخالت در دادخواست شنود تلفن همراه و دستورات قضایی لازم برای انجام آن دخالت دارند و اکنون مدعی بی اطلاعی از موضوع هستند.

دادستان‌های اسرائیل حقیقت را نمی‌گویند و از استفاده پلیس از جاسوس‌افزار بر روی تلفن همراه شلومو فیلبر، مدیرکل سابق وزارت ارتباطات و شاهد کلیدی در پرونده فساد علیه بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر سابق اسرائیل، کاملا آگاه هستند. منبع گفت.

این اتهامات پس از آن مطرح شد که دادگاه اسرائیل جلساتی را در مورد شهادت فیلبر در پرونده رشوه خواری بین بنیامین نتانیاهو و شائول آلوویچ، مالک بیزک، یک شرکت ارتباطی که همچنین مالک وب سایت خبری والا است، از سر گرفت. نتانیاهو متهم به امضای قراردادی با الویچ برای تغییر موضع وبسایت والا به نفع نتانیاهو است.

افشای جاسوسی پلیس اسرائیل از فیبر، وکلای مدافع نتانیاهو را بر آن داشت تا جلسه رسیدگی را لغو کنند. وکلای نتانیاهو و الویچ خواستار توقف جلسه شهادت و علنی شدن کلیه پرونده ها و اطلاعات به دست آمده از طریق جاسوس افزارها و سایر نرم افزارهای جاسوسی نامعلوم شدند و همچنین خواستار رسیدگی فردا به دادگاه و عواقب آن شدند. .

حامیان نتانیاهو در حزب راستگرای اسرائیل در تلاش هستند تا از پرونده جاسوسی برای تایید نظریه توطئه ای که نتانیاهو در سال های اخیر ترویج کرده است استفاده کنند.

نتانیاهو مدعی شد که رسانه ها، دادستان ها و پلیس برای سرنگونی او از طریق پرونده های فساد توطئه کردند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.