از سرگیری مذاکرات/مصوباتی درباره وام ازدواج و استخدام ایثارگران/چرایی قتل‌های ناموسی

[ad_1]

مذاکرات در وین / تصویب کمیته تلفیق بودجه 1401 / قتلهای ناموسی و غیره. از پربازدیدترین و قابل توجه ترین موضوعات سرمقاله سیاسی ایسنا بود که مشروح آن به شرح زیر است.

به گزارش ایسنا، اخبار مربوط به از سرگیری هشتمین دور مذاکرات احیای توافق هسته ای در وین، از فردا (19 بهمن) تیتر یک اخبار پرمخاطب امروز شد.

نماینده رسمی وزارت امور خارجه کشورمان با اعلام اینکه ان‌شاءالله فردا هیئت ایرانی عازم وین می‌شود، گفت: در زمینه اخذ ضمانت‌نامه، ارائه راهکارهای خلاقانه و ابتکاراتی که انجام شده، ابعاد مختلفی مطرح شد. توافقاتی حاصل شده است، اما نباید فراموش کنیم که اگر همه چیز توافق نشود، هیچ چیز توافقی نیست.

گفت خطیب زاده وی در کنفرانس مطبوعاتی هفتگی گفت: ما انتظار داریم هیئت‌هایی از جمله هیئت‌های آمریکایی با دستورالعمل‌های روشن برای انجام تعهدات خود در قبال برجام و لغو تحریم‌ها به وین بازگردند. موضوعات مهمی در دستور کار وجود دارد که بعید به نظر می‌رسد باز باشد، مگر با تصمیمات سیاسی واشنگتن.

حسین امیرعبداللهیان وی در نشست خبری مشترک با وزیر امور خارجه فنلاند با اشاره به اینکه مذاکرات در وین برای رفع تحریم ها در آینده نزدیک از سر گرفته می شود، خاطرنشان کرد: هنوز بخشی از خواسته های ما در زمینه لغو تحریم ها بررسی نشده است. “

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و رئیس تیم مذاکره کننده آمریکا در مذاکرات وین نیز اعلام کرد که به زودی برای ازسرگیری مذاکرات به وین بازمی گردند.

رابرت مالی او با اشاره به اینکه پرزیدنت بایدن همچنان از ما می‌خواهد که در وین مذاکره کنیم، گفت: هفته آینده برمی‌گردیم. این نماد یا نشانه ای از اعتقاد ماست که [این‌ توافق] این جسد بی جان نیست و ما باید آن را زنده کنیم، زیرا به نفع ماست.

لهجه انریکه مورا نیاز به روحیه سازش در مذاکرات از دیگر اخباری بود که مورد توجه مخاطبان قرار گرفت.

معاون وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: هشتمین دور مذاکرات ایران و 1+5 درباره بازگشت آمریکا به برجام و لغو تحریم‌های ایران به‌طور غیرمستقیم با حضور آمریکا برگزار می‌شود. مذاکره کنندگان در وین، اتریش. ، از روز سه شنبه 19 بهمن (فردا) از سر گرفته می شود، نوشت: ما به روحیه سازش نیاز داریم تا ما را به تحقق کامل (برجام) برگرداند. با توجه به روندهای نامطلوب مختلفی که برجام را تضعیف می کند، تکمیل سریع این مذاکرات ضروری است.

جزئیات از سرگیری هشتمین دور مذاکرات در وین در بیانیه ای اتحادیه اروپا اعلام کرد.

در این بیانیه آمده است: «پس از رایزنی با دولت‌هایشان در پایتخت‌هایشان، مذاکره‌کنندگان درباره دورنمای بازگشت احتمالی ایالات متحده به شورای امنیت سازمان ملل و چگونگی تضمین اجرای کامل و مؤثر توافق از سوی همه طرف‌ها به بحث و گفتگو ادامه خواهند داد». گفت.

سایر اخبار مرتبط را می توانید از لینک های زیر دنبال کنید.

مذاکرات در وین روز سه شنبه از سر گرفته می شود

برجام جایگزین معقولی ندارد/ اشتباهات واشنگتن در قبال ایران باید اصلاح شود

توافق در وین به ایران بستگی دارد!

مذاکرات در مراحل پایانی است/ نیازمند عزم و تلاش همه طرفین است

دستور کار مذاکره کنندگان ایرانی برای دور هشتم مذاکرات وین به وضوح مشخص شده است

ایران قوی ترین است/ دولت های غربی امروز در وین در حال آزمایش هستند

انتظار افکار عمومی ایران هدف آمریکا از لغو برخی تحریم هاست.

مقامات آمریکایی باید بدانند که “ایران همیشه آزاد است”

به امید احیای برجام

***

رحیم زارع هنگام توضیح دادن در آخرین مصوبات کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401، مصوبه این کمیسیون مبنی بر تغییر وضعیت استخدامی ایثارگران در سال آینده اعلام شد و افزود: این افراد در سمت های مختلف در نهادهای مشمول قانون به کار گرفته می شوند و رابطه استخدامی آنها به صورت پیمانی است. ، قرارداد کار یا شرکت معین و مشمول وضعیت استخدامی رسمی خواهند بود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال 1401 وی همچنین از تصمیم برای افزایش وام ازدواج جوانان به 150 میلیون تومان و همچنین پرداخت وام فرزندان خبر داد.

زارع تصریح کرد: کمیسیون ادغام بانک مرکزی را موظف به پرداخت 200 میلیارد تومان از منابع جاری کرز الحسنه و سپرده های کرز الحسنه برای ایجاد اشتغال و وام ازدواج کرد.

قتل وحشیانه زن جوان اهوازی توسط شوهر، واکنش اعضای هیئت مدیره فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی با انتشار توئیتی بر لزوم افزایش کار فرهنگی در حوزه حمایت از زنان تاکید کرد.

حقوقدانان همچنین در گفت و گوهایی تاکید کردند که برای جلوگیری از قتل های ناموسی مانند قتل یک زن جوان اهوازی، رومینا اشرفی و… علاوه بر برخورد سریع و قاطع، پیشگیری از این گونه جرائم در اولویت شکل گیری قرار گیرد. از فرهنگ

نظر کامل این کارشناسان را در گزارش ایسنا با عنوان مشاهده می کنیدریشه قتل های ناموسی کجاست؟ خواندن.

گزارش کامل ایسنا از جلسه علنی امروز (دوشنبه) 18 بهمن ساعت 14 مجلس شورای اسلامی اینجا خواندن.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

آجر شیشه ای یا بلوک شیشه ای چیست؟

بلوک شیشه ای بنابراین، با اعتنا به اسـتفاده های فزاینـده ایـن گیـاه در ادامه طـب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.