استقبال اتحادیه عرب از تعلیق عضویت رژیم صهیونیستی در اتحادیه آفریقا/ تل‌آویو واکنش نشان داد

[ad_1]

دبیرکل اتحادیه عرب روز یکشنبه از تصمیم رهبران اتحادیه آفریقا مبنی بر تعلیق اسرائیل به عنوان عضو ناظر استقبال کرد و گفت که این یک “گام اصلاحی” در راستای مواضع تاریخی اتحادیه آفریقا در حمایت از آرمان فلسطین است.

به گزارش ایسنا، اتحادیه عرب در بیانیه ای اعلام کرد که احمد ابوالغیث دبیرکل اتحادیه عرب از تصمیم اجلاس آفریقا که امروز ششم فوریه در آدیس آبابا برگزار شد مبنی بر تعلیق عضویت اسرائیل در این اتحادیه استقبال کرد.

در ادامه این بیانیه تاکید شده است که تصمیم به تعلیق عضویت اسرائیل در اتحادیه آفریقا گامی در جهت درست و در راستای مواضع تاریخی اتحادیه آفریقا در حمایت از آرمان فلسطین است.

اتحادیه عرب گفت که این تصمیم عاقلانه مبتنی بر «عدم پاداش به اسرائیل برای اقدامات غیرقانونی اش علیه مردم فلسطین» است.

در همین حال، وزارت خارجه رژیم صهیونیستی امروز اعلام کرد که به دلیل تلاش الجزایر و آفریقای جنوبی برای جلوگیری از پیوستن اسرائیل به این سازمان، با تشکیل کمیته ای از سوی اتحادیه آفریقا برای بررسی الحاق این رژیم به این سازمان به عنوان عضو ناظر مخالف است. . . .

این وزارتخانه دلیل مخالفت امروز اتحادیه آفریقا را تلاش الجزایر و آفریقای جنوبی برای لغو پذیرش اسرائیل به عنوان عضو ناظر در این سازمان عنوان کرد که تصمیم گرفتند کمیته ای برای ادامه رایزنی ها در این زمینه تشکیل دهند.

به گفته این وزارتخانه، پذیرش اسرائیل به عنوان عضو ناظر به نفع همه است و می تواند به تقویت همکاری بین اسرائیل و کشورهای آفریقایی کمک کند.

اتحادیه آفریقا پیشتر از تعلیق نظارت اسرائیل خبر داده بود و گفته بود کمیته ای متشکل از هفت رئیس جمهور از جمله الجزایر را برای بررسی این موضوع تشکیل داده است.

رژیم صهیونیستی در آگوست 2021 بر اساس تصمیم رئیس این کمیسیون به این اتحادیه پیوست.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.