اسلامی: دولتمردان آمریکایی بدانند «ایران همواره آزاد است»

[ad_1]

رئیس سازمان انرژی اتمی تاکید کرد: دولت آمریکا باید بداند که «ایران همیشه آزاد است» و این جوانان ایرانی هستند که قطار انقلاب را در مسیر توسعه می‌رانند.

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی با انتشار یادداشتی در فضای مجازی به تشریح وضعیت تولید رادیوداروها در کشور پرداخت و تاکید کرد: امروز شاهد آن هستیم که بیش از یک میلیون بیمار در ایران از رادیوداروها استفاده می کنند. تولید شده توسط سازمان انرژی. آنها از برنامه هسته ای ایران استفاده می کنند. اما تحریم های حقوق بشری آمریکا علیه ایران و برنامه صلح آمیز هسته ای این کشور چه توجیهی جز بی تدبیری و ناتوانی آن در سیاست خارجی می تواند داشته باشد؟! این روزها زمزمه هایی مبنی بر لغو برخی تحریم ها شنیده می شود. دولت مردان آمریکایی باید بدانند که «ایران همیشه آزاد است» و این جوانان ایرانی هستند که قطار انقلاب را در مسیر توسعه می‌رانند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل دیپلماسی عمومی و اطلاع رسانی سازمان انرژی اتمی، معاون رئیس جمهور در این یادداشت نوشت: جوانان غیور کشورم بر اساس آخرین متدهای علمی و در مسیر توسعه و پیشرفت ایران اسلامی قدم برمی دارند. تلاش خود را برای اعتلای نام ایران دوچندان کرده اند.

اسلامی با اشاره به فعالیت های سازمان تولید رادیوداروها گفت: جوانان متخصص و متخصص صنعت هسته ای کشورمان پا به پای سایر بزرگان این مرز و بوم در عرصه های مختلف هسته ای تلاش می کنند تا قدرت آفرینی کنند. و همچنین افتخار برای ایران اسلامی. یکی از مهم‌ترین بخش‌های صنعت، تولید رادیوداروهای تشخیصی و درمانی برای حوزه بهداشت و درمان کشور است. جهان؛ در توسعه علم و فناوری هسته‌ای به سرعت پیشرفت کرده‌ایم با وجود تحریم‌ها، جوانان نخبه ما یکی یکی از مرزهای دانش فراتر رفته‌اند و امروز در مسیر خودکفایی در تولید تجهیزات پزشکی و پزشکی قرار داریم. رادیوداروهای تشخیصی

وی افزود: پزشکی هسته ای یکی از مصادیق اصلی استفاده از انرژی هسته ای و دانش هسته ای است که با تلاش متخصصان ایرانی اکنون نیازی به واردات کشور در این زمینه ندارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران خاطرنشان کرد: همکاران عزیزم از گروه ایزوتوپ پارس که یکی از شرکت های بزرگ سازمان انرژی اتمی ایران و تنها متولی تولید و عرضه رادیوداروهای تشخیصی و درمانی در ایران است. کشور؛ آنها با تولید بیش از پنجاه نوع فرآورده رادیودارویی با توجه به سطح دانش و فناوری روز دنیا، رتبه یک منطقه را در زمینه رادیوداروها و پزشکی هسته ای به ایران اسلامی داده اند.

معاون رئیس جمهور در خصوص تحریم های ناجوانمردانه فعالیت های صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران گفت: امروز شاهد آن هستیم که بیش از یک میلیون بیمار در ایران از رادیوداروهای تولید شده توسط سازمان انرژی اتمی ایران استفاده می کنند. اما تحریم های حقوق بشری آمریکا علیه ایران و برنامه صلح آمیز هسته ای این کشور چه توجیهی جز بی تدبیری و ناتوانی آن در سیاست خارجی می تواند داشته باشد؟! این روزها زمزمه هایی مبنی بر لغو برخی تحریم ها شنیده می شود. دولت مردان آمریکایی باید بدانند که «ایران همیشه آزاد است» و این جوانان ایرانی هستند که قطار انقلاب را در مسیر توسعه می‌رانند.

وی گفت: امروز در تولید رادیوداروهای تشخیص و درمان سرطان پروستات گام های بلندی برداشته ایم و نمی توان جلوی این حرکت را گرفت. رادیوداروهای Ga-68-PSMA برای تشخیص سرطان متاستاتیک پروستات و رادیوداروهای Lu-177-PSMA برای درمان این سرطان پیشرفته در مردان بر اساس دانش متخصصان ایرانی تولید می شود و این مسیر به طور فعال توسط دانشمندان هسته ای دنبال می شود. صنعت. ..

اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: انشاالله دستاوردها و مژده های انرژی هسته ای همزمان با سالگرد ملی فناوری هسته ای در 20 فروردین 1401 نقش موثری در افزایش مسیر توسعه کشور خواهد داشت.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.