اعلام آمادگی رئیس عدلیه جهت اصلاح یا وضع قانون برای تضمین اقتدار نیروهای مسلح و نیروی انتظامی

[ad_1]

رئیس قوه قضائیه گفت: ظرفیت قانونی موجود برای تضمین اقتدار نیروهای مسلح و نیروی انتظامی ظرفیت قابل توجهی است.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، خجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای امروز (دوشنبه 18 بهمن ماه) در جلسه شورای عالی قوه قضاییه با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر و گرامیداشت روز نیروی هوایی گفت: : بهمن 57 و وفاداری آنان به امام امت اقدامی به موقع و شجاعانه بود که در تاریخ ماندگار شد و در نتیجه کمر نیروهای تاگوت شکست و امید مردم انقلابی دو چندان شد.

رئیس قوه قضائیه بابیان اینکه دشمنان و شیاطین شما در چهار دهه گذشته در تمام توطئه ها و توطئه های خود علیه انقلاب و مردم ما شکست خورده اند، به فحشا در جامعه ما اشاره کرد و راهکاری برای مقابله با این توطئه دانست. دشمنان به عنوان بصیرت، روشنگری و آگاهی.

رئیس قوه قضائیه همچنین به مردم فریب خورده هشدار داد که مطابق نیات و خواسته های دشمنان و بدخواهان کشور و ملت ما، هر چه زودتر صف خود را از مغرضان و دشمنان جدا کرده و بدانند که اگر به همراهی با دشمنان ادامه دهند پس از نصیحت و در صورت نیاز مردم و قانون با آنها برخورد خواهد کرد.

محسنی اژه ای پس از جلسه امروز شورای عالی قضایی با تبریک و تسلیت شهادت افسر نیروی انتظامی علی اکبر رنجبر به خانواده وی و تمامی نیروهای نظامی و انتظامی، بر اهمیت امنیت در همه جوامع تاکید کرد و گفت: پاسداران نیروی انتظامی کشورمان. مردم و كشور در نيروهاي مسلح و نيروهاي انتظامي در اقصي نقاط ايران اسلامي در تلاش براي برقراري امنيت و نظم عمومي هستند و بديهي است كه بايد از احترام، اقتدار، تجهيزات و آموزش هاي لازم برخوردار باشند و اين امر با همكاري و همكاري و همكاري با رسانه ملی و همه صاحبان تریبون برای تقویت روابط مردم و نیروهای مسلح باید فرهنگی باشند و به گونه ای برنامه ریزی شود که دیگر شاهد اتفاقات استان فارس نباشیم.

رئیس دیوان عالی کشور در ادامه با تاکید بر اینکه قوه قضاییه آمادگی کامل برای اصلاح یا تصویب قوانینی برای ارتقای اقتدار پلیس دارد، خاطرنشان کرد: ظرفیت موجود برای تضمین اقتدار نیروهای مسلح و پلیس قابل توجه است.

وی در این خصوص به قانون «استفاده افسران نیروهای مسلح از سلاح در موارد فوری» مصوب 1373 اشاره کرد و در ماده 3 این قانون با تاکید بر 10 مورد که مأموران نیروی انتظامی حق دارند استفاده از سلاح، به وضوح توجه جهانیان را به خود جلب می کند تبصره سوم بند 10 این ماده قانونی جلب می کند. توجه داشته باشید که افسران مسلح در تمامی موارد مندرج در این قانون در صورتی مجاز به استفاده از سلاح هستند که اولاً چاره ای جز استفاده از سلاح نداشته باشند و ثانیاً در صورت امکان باید دارای جهت و جهت «تیراندازی هوایی» باشند. تیراندازی از کمر به پایین» و «تیراندازی از کمر به بالا».

رئیس قوه قضائیه همچنین بند 12 قانون استفاده از سلاح در مواقع لزوم توسط ضابطان نیروهای مسلح را زیر پا گذاشت و تاکید کرد: ضابطانی که طبق مقررات این قانون از سلاح استفاده کنند، مسئولیت کیفری و مدنی نخواهند داشت.

در این راستا رئیس قوه قضائیه با ذکر نمونه هایی از تروریست ها، گروگان گیران و متجاوزین که قادر به رعایت جهات مندرج در تبصره 3 بند 10 ماده 3 قانون استفاده از سلاح توسط نیروهای مسلح نیستند. مأموران در موارد ضروری برای پرسنل امنیتی، به دادستان ها و مقامات قضایی سراسر کشور تاکید می کنند که بر اساس ماده 12 قانون به این کارمندان توجه کنند.

رئیس دیوان عالی کشور همچنین به بندهای 6 و 7 قانون استفاده از سلاح در مواقع ضروری توسط افسران نیروهای مسلح اشاره کرد. موادی که «اجازه تیراندازی به وسایل نقلیه توسط افسران را می دهد» و همچنین «تاکید بر اجازه دادن به افسران برای هدف گیری تا حد امکان با پاهای خود هنگام استفاده از سلاح» حاکم است.

در نتیجه جلسه امروز شورای عالی قضایی، محسنی اژه ای به سازمان بازرسی کل کشور دستور داد در موضوعات مختلف به ویژه در خصوص ضرورت و اهمیت همکاری سازمان بازرسی با «شورای تحقیق و تفحص» همکاری کامل با کمیته های تحقیق و تفحص مجلس داشته باشد. سازمان بورس و بازار سرمایه» خاطرنشان کرد: نوسانات بازار سهام و افت عملکرد و زیان بخشی از سرمایه گذاران و مردم از دلایل اهمیت و ضرورت همکاری و مساعدت به بازار سرمایه است. «شورای تحقیق و تفحص». سازمان بورس و بازار سرمایه. دوبل.

رئیس در این خصوص افزود: «ارتقای کار و امور مراجع رسیدگی کننده»، «جلوگیری از بی نظمی و مزاحمت برای مقام تحقیق» و «تسهیل کار دستگاه قضایی در رسیدگی به گزارش مرجع رسیدگی کننده». تکمیل اسناد از سوی بازپرس سه امتیازی است که از کمک و همکاری قوه قضائیه با کمیته های تحقیق و تفحص مجلس حاصل می شود.

رئیس قوه قضاییه علاوه بر بازرسی کل کشور به دادستانی کل کشور نیز توصیه کرد در صورت نیاز با کمیته های تحقیق و تفحص مجلس همکاری کامل داشته باشد.

با تشکر از رئیس کل دادگستری استان البرز و دادستان کرج به دلیل اقدامات مجدانه و پیگیر در رفع موانع مسیل و محدوده رودخانه چالوس که منبع آب شرب شهروندان تهرانی است و ملاحظات زیست محیطی دارد، یکی دیگر بخشی از سخنان رئیس کل دادگستری در جلسه امروز قوه قضائیه بود.

محسنی اژه ای همچنین با تقدیر و تشکر از دستگاه های دولتی که به صورت داوطلبانه نسبت به تخریب سازه های غیرمجاز در مسیل و حریم رودخانه چالوس اقدام کردند، به دستگاه هایی که تاکنون اقدامات لازم را برای اجرای قانون در این زمینه انجام نداده اند، تقدیر و تشکر کرد. نسبت به رفع موانع موقت حاشیه رودخانه چالوس در اسرع وقت اقدام شود تا نیازی به مداخله قضایی نباشد.

وی با اشاره به دستور رئیس جمهور مبنی بر آزادسازی سواحل، گفت: امیدواریم دولت همانطور که در خصوص آزادسازی سواحل انجام داد، نسبت به بستر رودخانه ها و مناطقی که توسط برخی ادارات تصرف شده است، اقدام کند. این یک خطر برای محیط زیست است. «در صورت نیاز و مناسب سازماندهی کنید.

رئیس قوه قضاییه در پایان اولین قسمت از جلسه امروز شورای عالی قضایی تاکید کرد: ادامه دهید.

ادامه دارد…

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لیبل خام طرح کاپرا

لیبل خام ما برچسب‌هاي ارواح سفارشي با کيفيت برتر را براي طيف گسترده‌اي از مارک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.