امام راحل در پرتو انقلاب اسلامی تاریخ ارزشمندی را برای ایران و جهان رقم زدند

[ad_1]

سرلشکر باقری با بیان اینکه پیروزی بر حکومت پهلوی به برکت تدبیر و رهبری امام راحل، همراهی با مردم و با اتکال به قدرت لایزال الهی میسر شد، گفت: امام خمینی (ره) در پرتو انقلاب اسلامی ، داستانی ارزشمند برای کشور، منطقه و حتی جهان قابل درک است

به گزارش ایسنا، به نقل از سپاه نیوز، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح صبح امروز (دوشنبه) در مراسم تمدید تفاهم نامه فرماندهان و ستاد کل نیروهای مسلح با آرمان های بنیانگذار کبیر. رهبر جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) و تقویت وفاداری به فرماندهی معظم کل قوا که به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در حرم امام راحل برگزار شد، با اشاره به رهبری دائمی امام خمینی (ره) فرمودند: امام خمینی (ره) در سال 1342 با کاشت بذر انقلاب و پذیرفتن محرومیت ها و تبعیدها و با رویکردی دوراندیشانه، نوزادان و کودکانی را توسط سربازان خود ساختند و از سال 1356 و 1357. با توسعه نهضت و رهبری خود به عنوان پیامبر، زمینه ساز شکست حکومت استبدادی پهلوی شد.

وی ادامه داد: حکومت پهلوی که در آن زمان ردپای آمریکای جنایتکار در منطقه محسوب می شد، در دوره ای که هیچکس فکرش را نمی کرد شکست خورد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: امام بزرگوار ما در پرتو انقلاب اسلامی تاریخ ارزشمندی را برای کشور، منطقه و حتی جهان رقم زدند که می تواند یک قرن یا چند قرن طول بکشد. نمونه ای پیدا نمی شود.»

سرلشکر باقری تصریح کرد: پیروزی بر حکومت مقتدر پهلوی تنها به برکت درایت و رهبری امام راحل که همراه مردم و با تکیه بر قدرت لایزال الهی بود، میسر شد.

وی گفت: دولتی که با حمایت استکبار جهانی فکر می کرد با ارتشی قدرتمند می تواند در برابر مردم مقاومت کند و دهه ها به حکومت خود ادامه دهد، در ورطه کاری از دستش برنمی آید و ارتش نیز به موج خروشان پیوست. ملت ایران.”

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: راهبرد فرمان امام راحل برای خنثی کردن توطئه‌های سال‌های اولیه پیروزی انقلاب اسلامی و سپس پاسداری مقدس، تاریخ پرافتخار مردم ایران را رقم زد. قرن ها برای ایران اسلامی افتخار و اقتدار ایجاد کرد.

سرلشکر باقری ادامه داد: دفاع از ارتش و تقویت آن در برابر توطئه انحلال ارتش و کاشت نهال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن، تشکیل بسیج مستضعفین در آذر 58. انقلاب و نیروهای مسلح تنها بخش کوچکی از آینده نگری و راهبردهای منحصر به فرد امام راحل بودند.

وی با اشاره به تدابیر ضروری و رهبری امام خمینی (ره) در دوران دفاع مقدس، گفت: در دفاع مقدس، انتقال و اجرای دستورات و اقدامات راهبردی امام خمینی (ره) از جمله حصر آبادان یا بستان نمی تواند. شکسته شود.» «سقوط» به اندازه تشویق مردم و به میدان آوردن آنها، دستور به دولت برای حمایت جدی از نیروهای مسلح و جبهه ها، اعتماد به ژنرال های جوان و بی تجربه اما وفادار و زحمتکش، ایجاد اتحاد، برادری و همدلی ارتش و سپاه، تفسیر سلاح‌های قدرتمند ملت ایران و انقلاب اسلامی، برنامه‌ریزی خوب و رفع مشکلات متعدد و مکرری که در حاکمیت کشور و دفاع مقدس تا پیروزی نهایی به وجود آمد، فقط بخشی از اقدامات و اقدامات امام راحل برای برپایی این نظام بود که دهه آخر عمر پربرکت ایشان مقدس بود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح یادآور شد: هرگاه در دوران دفاع مقدس خطاب به این بزرگوار و بیان مشکلات، سختی ها و کاستی ها فقط دعا، امید به آینده، دستورات قوی و دلگرمی دیدیم.

سردار باقری افزود: وقتی عبارت این بزرگوار را از رادیو نه در خط مقدم جبهه می شنیدیم یا این چهره نورانی را می دیدیم روزها و هفته ها و ماه ها برای بیرون راندن دشمن پر انرژی و تلاش می کردیم. این سرزمین.”

وی گفت: امام (ره) به ما دستور دادند که برای تکمیل کار تلاش کنیم. چون نتیجه را خدا رقم می زند اما آیا چیز دیگری است؟ آیا امروز که به گذشته نگاه می کنیم آیا عزت و سربلندی میهن اسلامی ما با جایگاه دشمن ما و آن رهبر دشمن لعنت شده و معدوم (صدام) قابل مقایسه است؟

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه وضعیت امروز شهدای ما چگونه است؟ وی ادامه داد: آیا مردم جهان و منطقه به این دو کشور و این دو نیروی مسلح به یک چشم نگاه می کنند؟ اصلا؛ بلکه کشور ما، نیروهای مسلح و نظام قدرتمند ما از جایگاه بالایی برخوردار است.

سرلشکر باقری تصریح کرد: امروز بر سر مزار امام عزیز و در این محفل نورانی با افتخار اعلام می کنیم که وضعیت ما با دهه اول انقلاب قابل مقایسه نیست. نیروهای مسلح با مسئولیت ذاتی و برابر قانون اساسی خود در حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور در حفظ نظام جمهوری اسلامی و پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و حفظ امنیت کشور با ادامه راه. امام خمینی (ره) نه تنها تهدیدها از کشور رفع شده است، بلکه دشمنان خیانتکار در حد استکبار جهانی به سختی می توانند نقشه نظامی برای تهاجم به کشور ما بیاورند.

ادامه دارد…

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.