بازدید رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور از مرکز ارتباطات مردمی

[ad_1]

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف کشور با حضور در مرکز روابط عمومی قوه قضائیه، شخصاً با مراجعین گفتگو و مشکلات آنان را مطرح کرد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی با حضور در مرکز روابط عمومی، با تعدادی از مددجویان دیدار و از جزییات پرونده آنان جویا شد.

در این جلسه که با حضور علی اصغر رفاهی، دادیار دیوان عالی کشور و مدیرکل روابط عمومی قوه قضائیه و محمود حکیم، مدیرکل نظارت و بازرسی مرکز توسعه حل اختلاف تشکیل شد، پرونده هایی با موضوعات مختلف حقوقی و مسائل کیفری و دستورات ویژه صادر کرد.

صادقی در ارتباط با این جلسه اظهار داشت: دیدارهای مردمی بالاترین مقام قوه قضائیه اقدام ارزشمندی است که در زمان تحول و تعالی صورت گرفته است. در این جلسات مردم در طرح دغدغه ها و مطالبات خود آزادند و در همان جلسه دستورات لازم برای رفع مشکل داده می شود.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف با تشریح تعدادی از این موارد گفت: بیشتر موارد مطرح شده در این جلسه مربوط به هیئت های حل اختلاف بود که دستور اقدام برای انجام اقدامات لازم صادر شد. در اسرع وقت.

وی با اشاره به اینکه درخواست های مشتریان در صورت قانونی بودن حل می شود، تصریح کرد: در صورت عدم قانونی بودن درخواست ها، مسئولان حاضر در این جلسات شفاف سازی لازم را در خصوص حل نشدن مشکل ارائه خواهند کرد.

رئیس مرکز توسعه حل اختلاف با تاکید بر تداوم این جلسات، گفت: جلسات آقایان تنها منجر به تشکیل جلسات در این مرکز نمی شود و هر یک از معاونت ها و شعب قوه قضاییه جلساتی برای رسیدگی به مراجعین عمومی دارند.

مدیرکل امور عمومی قوه قضاییه به تشریح نحوه رسیدگی به تجدیدنظرخواهی های روزانه پرداخت و گفت: به طور متوسط ​​روزانه 300 درخواست تجدیدنظر شخصی داریم که پرونده های آنها توسط کارشناسان به دقت بررسی می شود. در تعدادی از پرونده ها پرونده ها چند وجهی است و موضوع پرونده به مراجع قضایی بالاتر مطرح و جلساتی برای حل و فصل آنها تشکیل می شود.

علی اصغر رفاهی افزود: همچنین برخی از پرونده های مددجو پس از بررسی کارشناسان به مراجع قضایی ذیربط ارجاع می شود تا در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لیبل خام طرح کاپرا

لیبل خام ما برچسب‌هاي ارواح سفارشي با کيفيت برتر را براي طيف گسترده‌اي از مارک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.