بررسی«رتبه‌بندی معلمان»درمجلس به امروز موکول شد/برگزاری آزمونهای استاندارد برای کاهش تاثیرکنکور

[ad_1]

نتیجه وزیر آموزش و پرورش در خصوص آخرین وضعیت لایحه رتبه بندی معلمان و در پاسخ به اینکه روز گذشته جلسه رتبه بندی در مجلس تعیین شده بود، چه بود؟ وی گفت: این جلسه به امروز موکول شده است، این لایحه ایراداتی دارد و در دست بررسی است. مذاکرات در حال انجام است و امیدواریم در جلسات بعدی تصمیم نهایی گرفته شود.

به گزارش ایسنا، یوسف نوری در حاشیه افتتاح چندین طرح و برنامه انجمن اولیا و مربیان در پاسخ به سوالات خبرنگاران در خصوص روند ارتقای عملکرد علمی دانش آموزان گفت: و ما همیشه جزو بهترین کشورها بوده ایم.

وی افزود: هفته گذشته در مراسمی از مدال آوران تجلیل شد. جشنواره های بزرگ مختلفی داریم از جمله جشنواره جوان خوارزمی که ستون فقرات شرکت های دانش بنیان امروزی است. ما این اتفاقات را داشتیم و شرایط خیلی خوب است.

کاهش تاثیر نمرات کنکور از طریق آزمون های استاندارد و ثبت سوابق

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در آزمون های تیمز و پرلز از آنجایی که نظام آموزشی ما عمدتاً مبتنی بر کنکور بود، عملکرد ضعیفی داشتیم، تصریح کرد: در آخرین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی استاندارد را از دانش آموزان بگیرید و به تدریج کاهش دهید. تاثیر نمره کنکور بر نمره نهایی پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و کاهش تدریجی تاثیر نمرات کنکور.

سهم استخدام مشاور در آزمون آموزش

نوری همچنین درباره سهم اختصاص یافته برای جذب مشاور مدارس در آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش گفت: این 34 هزار و 800 سهمیه که باید 15 هزار سهمیه دیگر اضافه شود، عمدتاً برای مقطع ابتدایی و مناطق دورافتاده در نظر گرفته شده است. تنها کاری که تاکنون انجام داده ایم این است که استانداردهای کادر پزشکی را از تعداد کادر پزشکی به ازای هر 750 دانشجو به یک نفر به ازای هر 480 دانشجو تغییر دهیم که به تصویب هیئت وزیران رسیده است.

وی درباره مهارت آموزی در مدارس گفت: کارآفرینی و مهارت آموزی باید از مقطع ابتدایی شکل بگیرد. برای پیشرفت در زمینه های اقتصادی، تخصصی، علمی و فنی کودکان باید از ابتدا برنامه ریزی کنیم. به نظر ما باید به سمتی برویم که مدارس به کانون کارآفرینی تبدیل شوند.

نتیجه وزیر آموزش و پرورش در خصوص آخرین وضعیت لایحه رتبه بندی معلمان و در پاسخ به اینکه روز گذشته جلسه رتبه بندی در مجلس تعیین شده بود، چه بود؟ وی تصریح کرد: این جلسه برای امروز موکول شد، این لایحه ایراداتی دارد و در دست بررسی است. مذاکرات در حال انجام است و امیدواریم در جلسات بعدی تصمیم نهایی گرفته شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.