بغداد: از نقش محوری خود برای نزدیک کردن دیدگاه‌های تهران-ریاض استفاده می‌کنیم

[ad_1]

مشاور امنیت ملی عراق با بیان اینکه ثبات منطقه با حل اختلافات بین کشورهای همسایه آغاز می شود، تاکید کرد که کشورش از نقش کلیدی خود برای نزدیک کردن ایران و عربستان به یکدیگر استفاده می کند.

به گزارش ایسنا، قاسم الاعرجی مشاور امنیت ملی عراق در صفحه توئیتر خود نوشت: رابطه ما با آمریکا و ائتلاف بین المللی علیه ایران و رابطه ما با ایران علیه آمریکا و جامعه جهانی نیست. ائتلاف و همچنین رابطه ما با عربستان علیه ایران.» رابطه ما با ایران علیه عربستان سعودی نیست، رابطه عراق بر اساس منافع ملی است.

وی در توئیتی نوشت: ما نمی خواهیم یک گروه مسلح از خاک عراق برای حمله به ایران یا هر کشور دیگری استفاده کند و از هر طرف خارجی که به حاکمیت و قوانین عراق احترام بگذارد استقبال می کنیم.

الاعرجی همچنین نوشت: اهداف عراق صادقانه است و معتقد است ثبات در منطقه با رفع اختلافات بین کشورهای همسایه آغاز می شود و از نقش کلیدی خود برای نزدیکتر کردن دیدگاه ایران و عربستان استفاده می کند.

به گزارش ایسنا، فواد حسین وزیر امور خارجه عراق اخیرا در تماس تلفنی با فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان درباره دلایل تاخیر در پنجمین دور مذاکرات ایران و عربستان گفت وگو کرد و هر دو طرف نظرات خود را در این خصوص بیان کردند.

وزیر امور خارجه عراق در این گفتگو تاکید کرد: دولت عراق تمام تلاش خود را می کند و از همه ارتباطات خود برای ایجاد فرصت مناسب برای تفاهم متقابل بین تهران و ریاض استفاده می کند.

مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق دو روز پیش با سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور عراق تلفنی گفتگو کرد.

ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد اخیرا در بیانیه ای اعلام کرد که دور پنجم مذاکرات ایران و عربستان به زودی در بغداد برگزار می شود. مسجدی تاریخ دقیق مذاکرات و جزئیات آن را مشخص نکرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.