تاکید رئیس اتحادیه میهنی کردستان عراق و حکیم بر لزوم دستیابی به توافقی ملی

[ad_1]

رئیس مشترک اتحادیه میهنی کردستان و رئیس ائتلاف گروه های ملی عراق بر ضرورت دستیابی به توافق ملی بر اساس قانون اساسی و به دور از فشارهای حزبی برای خدمت به مردم تاکید کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از هریتیج نیوز عراق، بافل طالبانی، رئیس مشترک اتحادیه میهنی کردستان در بغداد میزبان عمار حکیم، رئیس ائتلاف گروه های ملی عراق بود.

در این دیدار که قاباد طالبانی، عضو دفتر سیاسی و شورای حکومتی اتحادیه میهنی کردستان عراق نیز حضور داشت، هر دو طرف در مورد وضعیت سیاسی و امنیتی کنونی عراق و همچنین اقدامات انجام شده برای تشکیل کابینه گفتگو کردند. و راه های حل مشکل استرس برای رفع موانع.

در بخشی دیگر از این دیدار، طرفین بر لزوم برداشتن گام‌های بر اساس قانون اساسی به دور از فشار و زورگویی حزبی برای دستیابی به اجماع ملی در راستای منافع ملت و کشور تاکید کردند.

طالبانی گفت: «هنوز زمان برای گروه‌های عاقل وجود دارد که به توافق برسند و منافع ملی را بر منافع حزبی ترجیح دهند و در این مرحله برای تامین منافع عمومی به این مهم نیاز است.»

عمار حکیم همچنین گفت: عراق امروز به یک مقام وفادار، صادق، میهن دوست و آزاده نیاز دارد که از دستاوردها و اصول کشور و اهداف عمومی در برابر فشارهای سیاسی دفاع کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.