حضور نیروهای غیرفنی و مازاد در صنعت خودرو/واردات، خودروسازان را وادار به کیفی‌سازی می‌کند

[ad_1]

ایسنا/ مرکز عضوکمیسیون صنعت و معدن مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افزایش بهره وری مهمترین راهبرد کمیسیون صنعت برای تولید خودروهای باکیفیت است، گفت: نبود.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به گلایه رهبر معظم انقلاب مبنی بر ارتقای کیفی صنعت خودرو در کشور، از ورود جدی کمیسیون صنعت و معدن به صنعت خودرو خبر داد و اظهار کرد: در این راستا، شاهد شکایت رهبر معظم انقلاب هستیم. کار به جایی رسیده است که به شدت به وزیر صمت استیضاح و تذکر داده و حتی رسیدگی و تحقیق از خودروسازان را در دستور کار قرار داده است.

وی ارتقای کیفی خودروها را یکی از مهمترین زمینه های تحقیق و توسعه در صنعت خودرو برشمرد و افزود: تحقیق و توسعه در صنعت خودرو با تصویب مجلس از حدود 9 ماه پیش آغاز شد و اکنون مراحل آن در حال تکمیل است. گزارش جمع بندی و تکمیلی و در آینده نزدیک تقدیم صحن علنی مجلس شورای اسلامی خواهد شد.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی به بازدیدهای مکرر و جلسات متعدد مجلس در حوزه خودروسازی اشاره کرد و افزود: در خصوص کیفیت و قیمت خودرو پیشنهادات متعددی از سوی مجلس ارائه شد. . در کشور اما واقعیت این است که خودروسازان خود را بی‌رقیب می‌دانند و مسیری که انتخاب کردند، مسیری نبود که شرایط فعلی را بهبود بخشد و همین امر موجب رسیدگی مجلس و نارضایتی رهبر معظم انقلاب شد.

وی در خصوص ارسال مجدد طرح ساماندهی صنعت خودرو از سوی شورای نگهبان به مجلس به دلیل ایراد هیئت عالی بازنگری در خصوص حسن اجرای سیاست های کلی مجمع تشخیص مصلحت نظام، گفت: این طرح.

یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در خصوص قیمت خودرو گفت: خودروسازان اصرار دارند که قیمت خودروها را بیش از آنچه در بازار عرضه می شود افزایش دهند و مجلس نیز با این تصمیم خودروسازان مخالفت کرد و اجازه قیمت گذاری را نداد. افزایش یابد، اگرچه قیمت فعلی مورد انتقاد است.»

وی با اشاره به اینکه خودروسازان مدعی ضرردهی هستند، گفت: بهره وری پایین نباید به دلیل ضرر تولید خودرو باشد، بلکه باید با افزایش بهره وری و پیگیری راهکارهای ارائه شده از سوی کمیسیون صنعتی برای تولید خودروهای باکیفیت و مقرون به صرفه افزایش یابد. مردم پیشنهاد دادند.

حجت‌الاسلام سلیمی ارتقای بهره‌وری را مهم‌ترین راهبرد کمیسیون صنعت برای تولید خودروهای باکیفیت خواند و افزود: بسیاری از نیروهای مورد استفاده در صنعت خودرو غیرفنی هستند و نیروهای غیرفنی نمی‌توانند برای ارتقای بازده تولید خودرو تلاش کنند. “

وی افزود: یکی از مشکلات عمده پیش روی صنعت خودروسازی ایران این است که تحقیق و توسعه در صنعت خودرو مورد توجه قرار نمی گیرد و فعالیت های تحقیق و توسعه در این حوزه ضعیف است و منجر به مشکلات فعلی کیفیت و قیمت می شود. “ماشین بود.

این نماینده مردم در خانه ملت خواستار کاهش نیروهای مازاد در صنعت خودروسازی کشور برای افزایش بهره وری شد و بر استفاده از نیروهای متخصص و فنی در این صنعت تاکید کرد و افزود: بیش از 25 هزار نیروی مازاد در این صنعت مشغول فعالیت هستند. صنعت خودرو کشور دولت قبل و دستورات برخی از مسئولان اجرایی و نمایندگان مجلس مطابق با دولت قبل، این میزان نیروی اضافی در سازمان جذب و در این صنعت به کار گرفته شد.

وی در خصوص لوازم خانگی نیز گفت: با ممنوعیت واردات لوازم خانگی شاهد افزایش قیمت لوازم خانگی تولید داخل بوده ایم. جلسه اضطراری مجلس تشکیل شد و قیمت ها کنترل شد، اما متاسفانه تولیدکنندگان خودسرانه قیمت ها را افزایش دادند. قیمت مواد غذایی.” اندکی افزایش یافت.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

آجر شیشه ای یا بلوک شیشه ای چیست؟

بلوک شیشه ای بنابراین، با اعتنا به اسـتفاده های فزاینـده ایـن گیـاه در ادامه طـب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.