خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز ۱۸ بهمن

[ad_1]

مخالفت مجلس با افزایش مستثنیات قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان/تصویب قرارداد خدمات هوایی ایران و صربستان و غیره یکی از موضوعات خبر امروز (دوشنبه) 15 بهمن ساعت 14:00 است که مشروح آن را در لینک های زیر می خوانید.

به گزارش ایسنا، این نشست به صورت عمومی مجلس به ریاست محمد باکر قالیباف برگزار شد و لایحه اصلاح تبصره قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان در دستور کار قرار گرفت.

در ابتدای این جلسه محسن دهنوی یکی از اعضای هیئت رئیسه مجلس علت تاخیر در برگزاری جلسه علنی را ابتلای تعدادی از نمایندگان به بیماری عروق کرونر عنوان کرد و گفت: برای نمایندگانی که بسیاری از آنها به بیماری عروق کرونر مبتلا شده اند آرزوی سلامتی دارم. بیماری شریان.”

خلاصه مهم ترین اخبار مجلس در 18 بهمن

پس از جلسه علنی، گزارش کمیسیون اجتماعی در مورد طرح اصلاحی را بررسی کنید قانون منع به کارگیری مستمری بگیران در دستور کار مجلس قرار گرفت و نمایندگان با اعمال استثنائات قانون منع به کارگیری بازنشستگان مخالفت کردند.

در جریان بررسی این طرح رحمت الله نوروز نماینده مردم علی آباد کتول در هشداری با تاکید بر اینکه استثنائات قانون منع به کارگیری مستمری بگیران در اولویت مجلس نیست، افزود: امروز باید به فکر ایجاد اشتغال برای فرزندان شهدا و آزادگان و دیگر جوانان این مرز و بوم باشیم. “

محمد باقر قالیباف وی با اشاره به بخشی از سخنان رحمت الله نوروزی نماینده علی آباد کتول در خصوص مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر اختصاص 40 میلیارد تومان به جامعه ایثارگران گفت: این مبلغ برای اجرای طرح در اختیار صندوق شاهد است. قانون جامع ایثار، تسهیلات توسعه فرهنگی ایجاد شده است و نه تنها برای خانواده شهدا. این موضوع هنوز به تصویب مجلس نرسیده و به قانون تبدیل نشده است و این تنها مصوبه کمیسیون تلفیق است، بنابراین نباید جایی برای تخصیص 40 میلیارد تومان برای خانواده های شهدا وجود داشته باشد.

مخالفان و موافقان طرح تغییر قانون منع کار مستمری بگیران چه گفتند؟

مخالفان طرح اصلاح قانون منع به کارگیری مستمری بگیران تاکید کردند که نباید از آبروی خانواده های شهدا، ایثارگران و جانبازان برای بازگرداندن عده ای به مناصب رهبری استفاده کرد، در حالی که موافقان این طرح تاکید کردند که باید از توان ایثار و شهادت استفاده کرد. در اداره کشور استفاده شود.

خلاصه مهم ترین اخبار مجلس در 18 بهمن

نمایندگان در جلسه علنی امروز پیش نویس توافقنامه حمل و نقل هوایی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری صربستان نیز تایید شده است.

همچنین پس از رسیدگی به گزارش کمیسیون کشاورزی مجلس در خصوص طرح تحقیق و تفحص از ماده قانون مالیات های مستقیم مصوب 1366 با معافیت از مالیات کشاورزی برای تولید. کمپوست قارچ آن ها موافقند.

هشدارها و هشدارهای نمایندگان

یوسفی: معیشت نیروی انتظامی و ارتش باید در نظر گرفته شود.

گودرزوند: تجهیزات باید در اختیار پلیس قرار گیرد

علیزاده: به تقویت نیروی انتظامی توجه کنید

***

رئیس مجلس با اعلام پایان جلسه علنی گفت: جلسه بعدی مجلس فردا سه شنبه ساعت 7:45 برگزار می شود.

نمایندگان مجلس فردا جلسه غیرعلنی برگزار می کنند امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه آخرین تحولات مذاکرات را بررسی خواهد کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.