سیدحسن خمینی: اختلاف نظرها نقطه قوت ماست/همه پشت سر یک فرمانده هستند

[ad_1]

یادگار امام با تأکید بر اینکه شرط زنده ماندن «عزت» است، گفت: با همه اختلافاتی که ممکن است مردم ما داشته باشند، اگر چشمانمان را بر تهدید و طمع کشور ببندیم، هیچکس شک نداشته باشد که همه فرمانده دارند. برای فرمانده می ایستند و سر راه می ایستند، یک راه، یک هدف، یک آرمان و یک فرمانده، اگر روزی تهدیدی متوجه این مملکت شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از جماران، حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در مراسم تجدید میثاق سران نظامی جمهوری اسلامی ایران با آرمان های امام خمینی (ره) اظهار کرد: زمانی که متفقین به ایران حمله کردند. ، حاکم وقت رضا شاه از یکی از فوج های ارتش بازدید کرد. از فرمانده آنها می پرسد اگر متفقین به ایران حمله کنند چند روز می توانیم مقاومت کنیم؟ می گوید خوب است بپرسد چند ساعت می توانیم مقاومت کنیم.

یادگار امام با بیان اینکه تلمبه انرژی و القای آرامش در روزهای سخت وظیفه رهبری است، افزود: همان ارتشی که در شهریور 1320 در مقابل نیروهای متفقین ایستادگی نکرد، هشت سال در مقابل عراق و همه جهان ایستادگی کرد. یک سرباز وقتی در کوچه پس کوچه های شهرش قهرمان محسوب می شود جان خود را فدا می کند. قدرت نظامی ریشه در خانه های مردم دارد. وقتی دعای خیر از سجاده بیرون می آید، گلوله آن سرباز صد برابر اثر می کند.

ایشان فرمودند: «یک بار در محضر رهبر معظم انقلاب بودم. می گفتند اوایل انقلاب که امام نماینده شورای عالی دفاع بودند باید تا جایی که از کشورهای دنیا می رسید پیگیری می کردیم تا ابزارهای خیلی ساده تهیه کنیم، امروز با مردم. همین کشورها در تلاش هستند تا بهترین ها را از ما بگیرند. زمانی قرار بود امنیت ما را تامین کنند و امروز در منطقه، مردم ایران امنیت خود را تامین می کنند.

سید حسن خمینی یادآور شد: یکی گفت خلاصه تاریخ مغولستان چیست؟ گفت آمدند، سوختند، کشتند و رفتند. اما همانطور که فرمانده معظم کل قوا فرمودند «به گذشته برگرد» و هر که شروع کند تمام نمی کند. این بر اساس قدرت نظامی ما است. قدرت نظامی این افراد نیز در هم تنیده است. امام در روز انقلاب به درستی تشخیص دادند که عبارت قرآن «و دشمن با ماست من می توانم» باید سرلوحه ما باشد.

وی ادامه داد: و دشمنان خدا و دشمنان شما و آنهایی که در آینده خواهند آمد که شما آنها را نمی شناسید ولی خدا می داند بدانید که به گوشه ای از سرزمین و استقلال شما چشم طمع نداشته باشند. ” مصیبت مردم ایران قرن هاست که در سفارتخانه های خارجی نوشته شده است. رضاشاه را می آورند و وقتی بخواهند می گیرند و پسرشان را به جای او می گذارند. از دوره قاجاریه، این سفارتخانه های خارجی هستند که نخست وزیر را می آورند و امیرکبیر را می برند.

یادگار امام تاکید کرد: چه کسی در دنیای مدرن که بتواند مستقل فکر کند، توانایی تصمیم گیری برای کشور ما را دارد؟! عزت مانند آب حیات یک ملت است و ملتی که دوست نداشته باشد به همه چیز تن می دهد. شرط بقا «کرامت» است. امروز به برکت وجود مبارکی که ریشه نظامی گری ما را در خانه های مردم کاشت و انقلابی که حقیقت عزت را در ارتباط با خدا تعریف کرد، این نهال درخت کاشته شده است.

وی ادامه داد: به حق باید شهادت دهیم که در دفاع از ناموس کشور، انقلاب و ایران، پس از فرمانده معظم کل قوا و رهبر معظم انقلاب، پرچمی بزرگ و پرافتخار شکل گرفته است و این مسیر ادامه دارد.” امروز هم شکی نیست که با این همه تنوع سلیقه ای که در کشور ما وجود دارد و قوت ما را تشکیل می دهد، اگر فکر کنیم همه مثل هم فکر می کنند، عقل و فکر و اندیشه ای نداریم. قدرت ما در کثرت است، اما در وحدت.

سید حسن خمینی گفت: با همه اختلافاتی که ممکن است مردم ما داشته باشند، اگر چشمانمان را بر تهدید و طمع کشور ببندیم، هیچکس شک نداشته باشد که هرکس فرمانده دارد، پشت سر فرمانده می ایستد و در همان راه می رود. جهت.” یک راه، یک هدف، یک آرمان و یک فرمانده، اگر روزی این کشور مورد تهدید قرار گیرد.

وی افزود: با هم یادی از روزهای باشکوه سالگرد انقلاب خواهیم داشت. تاریخ انقلاب را بخوانید. صدای امام را همچنان در گوش جانمان حس کنیم و بشنویم. این صدای آسمانی نقطه قوت ماست. از خداوند منان توفیق ادامه این راه را خواستاریم.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.