ظرفیت‌های داخلی و بین‌المللی انقلاب اسلامی بررسی شد

[ad_1]

ایسنا/ قم خبرگزاری ایسنا قم به منظور شناخت ظرفیت های داخلی و بین المللی انقلاب اسلامی نشستی برگزار کرد.

خبرگزاری ایسنا قم به مناسبت چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و برای انجام ماموریت های خود و تبیین اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی جلسات متعددی برگزار کرد.

برای تحقق این اهداف، روز دوشنبه 18 بهمن 1392 نشستی در محل دفتر خبرگزاری ایسنا قم به منظور شناخت ظرفیت های داخلی و بین المللی انقلاب اسلامی به منظور شناخت نقاط قوت و ضعف انقلاب اسلامی برگزار شد. انقلاب

خجت الاسلام والمسلمین محمدعلی میرزایی از اعضای هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه در این نشست گفت: مداحی نشانه خوبی برای انقلاب نیست و یکی از رهنمودهای رهبر انقلاب است. تمرکز و بازاندیشی در بیانیه گام دوم، مشکل این است که خود انتقادی، خودشناسی و عزت نفس بود.

وی ادامه داد: در شرایطی که انقلاب اسلامی با بزرگترین چالش های خود مواجه است، چیزی ضروری تر، مهم تر و تعیین کننده تر از خودانتقادی نیست. چرا که چالش ها به قدری بزرگ و قوی هستند که نمی توان در برابر آن ایستادگی کرد، مگر با تولدی نو در اندیشه و تولید جدید نیروهای انقلابی.

وی با تاکید بر اینکه هدف از بررسی پتانسیل ها و امکانات سرزمینی انقلاب اسلامی حذف گنجینه ها و دفینه های انقلاب است، گفت: توجه به فرصت ها ما را با منابع جدید قدرت آشنا می کند. زیرا در انقلابی که مبتنی بر متافیزیک و اندیشه های قرآنی است، تدفین های بی پایانی وجود دارد.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه با اشاره به اینکه کشف امکانات نیازمند شجاعت و درک عمیق است، گفت: انقلاب اسلامی ایران پس از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) الهام بخش ترین انقلاب جهان اسلام است. و اینکه هرکسی به اندازه توانایی خود می تواند این توانایی را بشناسد این هم توانایی بزرگی است.

وی با بیان اینکه هم دانشگاه و هم حوزه منفعل بودند، تصریح کرد: نگاه دانشگاه به غرب و حوزه به تاریخ است، در حالی که باید در کانون انقلاب، توده ها و توسعه باشند.

وی در خصوص امکانات بین المللی انقلاب اسلامی گفت: به جای اینکه مدام به فکر صدور انقلاب باشیم، می توانیم برای آن مطالبه گری کنیم. این به معنای ایجاد مشتری برای انقلاب است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.