علائم خطر “اُمیکرون” / چگونگی جلوگیری از بروز ۱۰۰۰ مرگ کرونایی

[ad_1]

دبیر کمیته اپیدمیولوژی و تحقیقات کمیته علمی کشوری مقابله با کووید 19 با اشاره به علائم خطر بیماری کووید 19 گفت: اگر ناگهان به اوج برسیم و جریان بیماران از بین برود، کنترل بر مدیریت بیماران را از دست خواهیم داد. omicron و زمان مراجعه به بیمارستان.

دکتر مسعود یونسیان در گفت وگو با ایسنا وی در مورد نحوه تشخیص و تشخیص کووید 19 و لزوم افزایش تست های تشخیصی، گفت: هر کدام از علائم، به دنبال آزمایش هستند. و به دکتر و بیمارستان بروید.» زیرا اکثر مردم نیازی به آزمایش ندارند. زیرا هنگام آزمایش نوع درمان تغییر نمی کند. بنابراین در بیشتر موارد نیازی به آزمایش نیست. زمانی که بسته به نتایج آزمایشات و درمان و توصیه های پزشکی متفاوت است باید بررسی شود، اما اکنون چه سرماخوردگی، کووید 19 یا آنفولانزا، درمان علامتی و استراحت در منزل ضروری است و اگر بیماری شدیدتر شود. ، باید به بیمارستان بروند. .

یونسیان گفت: «افراد در صورت مشاهده علائمی مشابه سرماخوردگی باید به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کنند. البته این تماس باید دو طرفه باشد. بنابراین وزارت بهداشت و بیمارستان ها باید خطوط تلفن کافی برای راهنمایی مردم در اختیار بگذارند تا بیش از 90 درصد بیمارانی که هرگز به بیماری مبتلا نمی شوند و نیازی به مراجعه به بیمارستان و درمان و … از طریق متخصصین و تلفنی ندارند. برای مشاوره

توصیه هایی برای بیماران مبتلا به Omicron

نشانه خطرناک این بیماری

وی افزود: توصیه به اکثر بیماران استراحت کامل، مصرف مایعات کافی و استفاده از مسکن و ملین است. در عین حال، تنگی نفس نشانه خطر است. این تنگی نفس است که در فعالیت های روزانه اختلال ایجاد می کند و فرد فکر می کند تنگی نفس دارد. البته این ممکن است جنبه استقرایی داشته باشد اما از این به بعد دکتر باید بیاید و قضاوت کند و ببیند که آیا نیاز به اندازه گیری سطح اکسیژن خون است یا معاینه فیزیکی یا عکسبرداری لازم است. ، و غیره. یا نه. .

علائم Omicron

یونسیان ادامه داد: احتمال سرفه در امیکرون کمتر از دلتا است. Omicron بیشتر به سمت دستگاه تنفسی فوقانی جذب می شود. یعنی حنجره بالا. بیشتر شبیه سرماخوردگی با آبریزش بینی، گلودرد و غیره است. البته ممکن است سرفه هم داشته باشد. در عین حال، ثابت نشده است که omicron به هیچ وجه بر دستگاه تنفسی تحتانی تأثیر نمی گذارد، بلکه بیشتر به دستگاه تنفسی فوقانی تمایل دارد. بنابراین علائم اومیکرون بیشتر شبیه سرماخوردگی است.

با چه علائمی باید به بیمارستان مراجعه کرد؟

وی گفت: تشخیص سرماخوردگی از امیکرون و امیکرون از دلتا فقط به دلیل علائم غیرممکن است، زیرا همپوشانی بسیار زیادی دارند. مشکلات مهم تنگی نفس شدید درد کنترل نشده، سرفه کنترل نشده و عوارض کنترل نشده است که در این صورت باید به بیمارستان مراجعه کرد. در عین حال باید توجه داشت که ویزیت های اضافی بار بیمارستان ها و پلی کلینیک ها را افزایش می دهد. فردی که آلوده نیست و فقط آلرژی دارد ممکن است در صورت مراجعه به کلینیک یا بیمارستان دچار بیماری عروق کرونر قلب شود. بنابراین تا زمانی که نیازی به مراجعه نیست در منزل مراقب باشید. مشروط بر اینکه خطوط تماس وجود داشته باشد تا افراد علائم خود را بیان کنند و پزشک توصیه های لازم را به آنها بدهد.

وی در بخشی دیگر از صحبت های خود درباره دقت تست های PCR برای تشخیص امیکرون ها و لزوم افزایش تست های تشخیصی گفت: باید توجه داشت که در شرایط واقعی صحبت می کنیم نه در شرایط نظری. در شرایط واقعی نمی توان قدرت تست را به سطح بالایی رساند. باید دید کشور چه هستی و چه توانایی هایی دارد. نکته دیگر این است که هنوز نمی توان با قاطعیت گفت که آیا تست PCR می تواند حساسیت کمتری به emikron داشته باشد یا خیر.

وی ادامه داد: «تاکنون به این نتیجه رسیده‌ایم که این جهش تأثیر قابل‌توجهی بر حساسیت آزمایش PCR نداشته است، اما اینکه آیا این جهش به میزان قابل توجهی حساسیت را کاهش داده است، هنوز در دست بررسی است و باید منتظر نتایج این مطالعات باشیم. یونسیان گفت.

آیا برای تایید بیماری عروق کرونر باید آزمایش مثبت باشد؟

وی تاکید کرد: اما آیا برای تایید بیماری عروق کرونر نیاز به مثبت بودن آزمایش است؟ باید توجه داشت که فرد علامت دار نباید به تنهایی برای درمان به دنبال جواب آزمایش مثبت باشد و پزشک نیز نباید صرفاً بر اساس بیمار تصمیم گیری کند. زیرا به طور کلی آزمایش PCR برای انواع قبلی بسته به اینکه چه زمانی از بیمار گرفته شده است، کجا باید آزمایش شود، آیا آزمایش به درستی انجام شده است یا نه، وضعیت حمل و نقل آن و غیره به طور متوسط ​​بین 30 تا 70 درصد است. نتایج منفی کاذب داشته باشد.

وی ادامه داد: بنابراین جواب منفی آزمایش نباید ملاک تصمیم گیری افراد برای عدم رعایت توصیه ها و اقدامات درمانی باشد. هر فردی که علائم سرماخوردگی دارد باید بیماری خود را کووید 19 فرض کند و بداند که این بیمار عمدتاً خفیف است و نیازی به بستری شدن ندارد. بنابراین، آنها نباید نگران و ترس باشند. گاهی اوقات متوجه می‌شویم که مردم بیشتر از اینکه به آنها بگویند سرطان یا ایدز دارند، از کرونا می‌ترسند. امیکرون نباید مردم را بترساند، اما باید مراقب باشند که اول از عفونت جلوگیری کنند و دوم در صورت عدم پیشرفت بیماری استراحت کنند و در عین حال قرنطینه را رعایت کنند تا از شیوع بیماری جلوگیری شود.

چگونه از 1000 مرگ عروق کرونر پیشگیری کنیم؟

یونسیان گفت: «به عنوان مثال، اگر یک میلیون نفر در یک جامعه ایمیکرون دریافت کنند، ما را نگران می کند. زیرا اگر از هزار نفر از این افراد یک نفر می مرد، تقریباً 1000 نفر کشته می شدند. انواع قبلی 4 مرگ در هر 1000 نفر داشتند. یعنی به ازای هر 1000 نفری که مبتلا می‌شوند، چه علائمی داشته باشند و چه نداشته باشند، 4 تا 5 نفر می‌میرند و اگر خفیف‌تر بود و به یک سوم می‌رسید، باز هم انتظار می‌رفت که هر 1000 نفر بمیرند. یک یا دو نفر وقتی یک میلیون نفر مبتلا می شوند، تعداد مرگ و میرها به 1000 تا 2000 افزایش می یابد. بنابراین، مهمترین چیز این است که همه ما مسئولیت تنفسی را به عنوان یک مسئولیت مدنی بر عهده بگیریم و از انتشار ویروس جلوگیری کنیم. ممکن است برخی افراد را مبتلا کند، اما ما باید آلودگی را کاهش دهیم و به اوج برسیم. زیرا اگر ناگهان به اوج برسیم و تعداد بیماران زیاد باشد، کنترل خود را بر درمان بیماران از دست خواهیم داد. ضمن اینکه نیازی نیست تا دو ماه آینده این استراتژی را داشته باشیم. اگر این استراتژی را در دو هفته آینده دنبال کنیم، مشکلات زیادی را پشت سر خواهیم گذاشت.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.