مورا: مذاکرات وین فردا از سرگرفته می‌شود/ به روحیه سازش نیاز است

[ad_1]

معاون وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا با اعلام از سرگیری مذاکرات وین، بر ضرورت بازگشت با روحیه سازش به اجرای کامل تصمیمات شورای امنیت سازمان ملل تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، انریکه مورا معاون وزیر امور خارجه اتحادیه اروپا با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توییتر از آغاز هشتمین دور مذاکرات ایران و 1+5 درباره بازگشت آمریکا به برجام و لغو تحریم ها خبر داد. علیه ایران که تحت مشارکت غیرمستقیم مذاکره کنندگان آمریکایی در وین بودند. پایتخت اتریش از روز سه شنبه 9 فوریه (فردا) از سر گرفته می شود.

وی در ادامه نوشت: ما نیازمند روحیه سازش هستیم تا ما را به تحقق کامل (برجام) برگرداند. با توجه به روندهای نامطلوب مختلفی که برجام را تضعیف می کند، تکمیل سریع این مذاکرات ضروری است.

پیش از این، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در توئیتی نوشت: ما به تلاش های حسن نیت و روحیه سازش از همه طرف ها برای پایان سریع مذاکرات و بازگشت به اجرای کامل نیاز داریم.

وی همچنین در گفت‌وگوی تلفنی اخیر با حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه مذاکرات اکنون در مرحله مهمی است، گفت: انتظار می‌رود همه طرف‌ها با دستور کار مشخص و به منظور دستیابی به توافق وارد وین شوند و آماده باشند. به تصمیم گیری سیاسی

امیرعبداللهیان همچنین از زحمات بورل، معاونش انریکه مورا و اتحادیه اروپا برای هماهنگی مذاکرات تشکر کرد و خاطرنشان کرد: تحولات مثبتی در مذاکرات صورت گرفته اما همچنان انتظارات ما را برآورده نمی کند. ما قاطعانه به یک توافق خوب متعهد هستیم، اما با همان عزم راسخ بر لزوم حفظ خطوط قرمز و منافع ملی خود تاکید می کنیم.

وزیر امور خارجه ایران در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: متاسفانه برجام در سال های اخیر هیچ منفعت اقتصادی برای ایران نداشته است. ما تنها در صورتی به یک توافق خوب دست خواهیم یافت که منافع اقتصادی ما را به شیوه ای پایدار و قابل اعتماد تضمین کند.

امیرعبداللهیان همچنین تاکید کرد که ایران مصمم به دستیابی به یک توافق خوب است و در این راستا به عنوان هماهنگ کننده برجام با اتحادیه اروپا در تماس مستمر و نزدیک خواهد بود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لیبل خام طرح کاپرا

لیبل خام ما برچسب‌هاي ارواح سفارشي با کيفيت برتر را براي طيف گسترده‌اي از مارک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.