واکنش اعضای فراکسیون زنان مجلس به قتل فجیع زن جوان اهوازی

[ad_1]

اعضای هیأت رئیسه فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی به قتل وحشیانه زن جوان اهوازی توسط همسرش واکنش نشان دادند.

به گزارش ایسنا، فاطمه قاسم پور نماینده مردم تهران و رئیس مجمع زنان و خانواده در مجلس شورای اسلامی شهر در مطلبی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت:

«برای برخی در برخی بافت‌های فرهنگی کشور، غیرت با مصادیق نادرست همراه است.

مبلغان دینی و دستگاه های تبلیغی و نیز فعالان فعال در این فضاها باید این مصادیق نادرست را توضیح دهند تا جایگزین مفهوم واقعی غیرت مردانه شود. ما باید مسئولانه به فکر اصلاح اشتباهات فاحش فرهنگی باشیم.»

وی در توئیتی دیگر نوشت: بررسی نهایی لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت در کمیسیون مربوطه به پایان رسید و پس از بررسی بودجه 1401، با توجه به تصویب یک فوریت این لایحه در مجلس، قرار است. در کمیسیون اجتماعی و مجلس بررسی شود». »

همچنین فاطمه رحمانی عضو هیأت رئیسه فراکسیون زنان و خانواده مجلس وی همچنین در پیامی در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: ارتکاب جنایت فجیع و رفتار قاتل داعشی اهواز با همسرش قابل مجازات نیست.

این فاجعه نشان داد که کاستی های عمیق و جدی در حمایت از زنان وجود دارد و قوانین به تنهایی نمی تواند مانع از این امر شود. اما تصویب لایحه حمایت از زنان در برابر خشونت در اولویت کمیسیون اجتماعی مجلس است.

به گزارش ایسنا، روز شنبه (15 بهمن ماه) ویدئویی که در فضای مجازی دست به دست شد، از قتل وحشیانه زن جوان توسط همسرش در اهواز خبر داد که نشان می دهد زنی که پس از کشتن او سر او را بریده بود در حال بازگشت به شهر بود.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.