چرا پزشکان مهاجرت می‌کنند؟ – ایسنا

[ad_1]

ایسنا/ لرستان یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: مبلغ پرداختی به پزشکان غیرواقعی است.

دکتر یحیی ابراهیمی در گفت وگو با ایسنا، درباره مهاجرت پزشکان به کشورهای همسایه اظهار کرد: یکی از دلایل اصلی مهاجرت پزشکان به کشورهای همسایه عدم تطابق تعرفه های پزشکی با واقعیت است.

وی گفت: متأسفانه بسیاری از پزشکان شاغل در مراکز دولتی 35 درصد مالیات می گیرند در حالی که پزشکان شاغل در مراکز خصوصی فقط 10 درصد مالیات می گیرند و این قوانین برخلاف همه ما است. اعتراض داریم…

یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: باید محیط زیست را به گونه ای ایمن کنیم که پزشکان و کادر درمانی رضایت بیشتری داشته باشند.

وی افزود: علیرغم نظام سلسله مراتبی در نظر گرفته شده، پزشکان نمی توانند بیش از یک مبلغ درآمد داشته باشند و این امر باعث شده است که پزشک دیگر تمایل و انگیزه ای برای فعالیت در آن سیستم نداشته باشد.

ابراهیمی با بیان اینکه با مقایسه حقوق پزشک در ایران با کشورهای همسایه و سایر کشورهای دنیا، تصریح کرد: این افراد یک ثروت ملی هستند و ما سرمایه گذاری می کنیم و پزشک خوب تربیت می کنیم اما هنر جذب آنها را نداریم. .

80000 پزشک عمومی در کشور وجود دارد.

سخنگوی اهالی شهرستان سلسله و دلفان افزود: از نظر آماری 80 هزار پزشک عمومی در کشور وجود دارد یعنی به ازای هر هزار نفر جمعیت یک پزشک وجود دارد و از نظر حضور وضعیت بهتری نسبت به سایر کشورها داریم. پزشکان.”

وی افزود: سوال اینجاست که چرا در مناطق محروم کشور با کمبود پزشک مواجه هستیم.

یکی از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: میزان پرداختی به پزشکان غیرواقعی است و بهتر است این پرداخت ها واقعی تلقی شود و به پزشکان شرایط و دستمزد بهتری داده شود چرا که در خارج از کشور شرایط و دستمزد بهتری دارند. این کار را انجام می دهند و این باعث شده است که آنها تمایل بیشتری به مهاجرت داشته باشند.

مالیات بالای پزشکان آنها را مجبور به مهاجرت می کند

ابراهیمی گفت: با کمیسیون بهداشت و درمان مجلس صحبت کردیم که سوال از اقدامات انجام شده امکان محاسبه درست درآمد پزشکان را نمی دهد و آنها به دلیل مالیات های بالایی که برای آنها وضع شده ترجیح می دهند مهاجرت کنند.

نماینده مردم شهرستان های سلسله و دلفان در مجلس شورای اسلامی افزود: در کمیسیون به دنبال راه حل مرحله ای هستیم و لازم است پزشکان و کادر درمانی که در خط مقدم مبارزه با کرونا بوده اند، اطمینان حاصل شود. در این دو سال تجلیل می شود.» باید حفظ شود، اگرچه در برخی موارد هتک حرمت با این حساب صورت گرفته است، اما نرخ پرسنل پزشکی و پرستاری و کادر درمانی باید واقع بینانه در نظر گرفته شود تا پزشکان بتوانند به کار خود ادامه دهند. با انگیزه تر کار کنید

وی با بیان اینکه اقدامات نظارتی و ساماندهی نظام پزشکی در مجلس وجود دارد و وزارت بهداشت در حال انجام کار کارشناسی در این زمینه است، افزود: این مهم در مجلس است و آنچه انجام می شود به نفع مردم است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.