چگونگی فعالیت اصناف گلستان در کرونا/ محدودیت یا مدیریت؟

[ad_1]

ایسنا/ گلستان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گلستان شرایط کار واحدهای صنفی را با غلبه سویه میکرونی ویروس کرونا تشریح کرد.

حسین طلویان در گفت و گو با خبرنگاران در خصوص فعالیت واحدهای صنفی در شرایط شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: فعالیت واحدهای صنفی و مشاغل میزبان مددجویان در منطقه با معرفی دو دوز کرونا انجام می شود. واکسیناسیون کلیه صاحبان مشاغل، کارفرمایان، کارکنان و مشتریان مربوطه و همچنین عدم حضور آنها در قرنطینه و درمان بیماری عروق کرونر قلب در سامانه امید درج شده است.

وی با بیان اینکه دریافت کد QR از سامانه و نصب آن در ورودی تمامی واحدها و رویدادهای صنفی به منظور مشاهده و اسکن ارباب رجوع، افزود: علاوه بر رفع این مشکل، تشکل های صنفی مربوطه موظف هستند. کنترل آنلاین بر روی معرفی واکسن و همچنین در قرنطینه و عدم حضور مراجعین و مراجعین از طریق سیستمی که توسط روسای ادارات و فعالیت‌های اتحادیه‌های کارگری کنترل می‌شود.

رئیس سازمان صمت استان گلستان تاکید کرد: کارکنان موظفند قبل از ورود به محل واحدها و فعالیت های صنفی، مشخصات شهروندی QR خود را از سامانه دریافت و بر روی تلفن همراه خود ذخیره و به مسئولان مربوطه ارائه کنند. واکسینه نشده اند یا در قرنطینه هستند و به دلیل بیماری عروق کرونر قلب تحت درمان هستند ممکن است نتوانند در رویدادهای تیم یا اتحادیه شرکت کنند.

طلویان خاطرنشان کرد: اتاق‌های اصناف و سایر اتحادیه‌های صنفی حسب مورد موظفند نسبت به رعایت الزامات مربوطه در زمینه فعالیت واحدها و فعالیت‌های صنفی در رابطه با آن دسته از واحدها و فعالیت‌های صنفی مربوطه نظارت داشته باشند. الزامات را زیر پا گذاشته اند، در چارچوب سازوکارهای اجرایی معینی عمل کنند، ادامه داد: در مرحله اول برخورد باید اخطار کتبی به واحد و تخلفات صنفی ارسال و وارد سامانه شود.

وی مرحله دوم تقابل را درخواست مسدودسازی موقعیت بانکی واحد و فعالیت صنفی مخل به مدت دو هفته از طریق سامانه تعبیر کرد و افزود:

رئیس سازمان صمت استان گلستان گفت: موسسات و شرکت های دارای هویت ملی در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور (اداره کل ثبت شرکت ها)، پس از ابلاغ این دستورالعمل و اعلام این سازمان، موظفند ظرف یک ماه از QR اطلاعات کارکنان خود را برای دریافت کد ویژه در سامانه ها بارگذاری کنند، افزود: در صورت عدم رعایت الزامات این گونه شرکت ها، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان عالی ناظر تخلفات خود را به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گزارش می کند و در صورت جدی بودن نتیجه را در سامانه درج می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

رکورد ویو لایو اینستاگرام

رکورد ویو لایو اینستاگرام یا همان پربازدیدترین پخش زنده اینستاگرام به چه اکانتی تعلق دارد؟ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.