آخرین نیروی آمریکا در افغانستان، اولین اعزامی جدید به لهستان

[ad_1]

آخرین سرباز آمریکایی که در آگوست 2021 افغانستان را ترک کرد اکنون فرماندهی نیروهای آمریکایی در لهستان را بر عهده دارد که در بحبوحه تهدیدهای روسیه علیه اوکراین مستقر شده بودند.

ژنرال “کریستوفر دوناهو” که در 30 اوت در تصاویر دوربین دید در شب کمتر واضح در باند فرودگاه کابل دیده شد، امروز (دوشنبه) در تصاویری ظاهر شد که لهستان را نشان می‌داد و در کنار مرز اوکراین رها شد. این در راستای دستور جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای اعزام 1700 سرباز در بحبوحه تشدید تنش ها در امتداد مرز اوکراین و روسیه است.

دوناهو ده ها سرباز و تجهیزات آمریکایی را رهبری کرد که در فرودگاهی در 90 کیلومتری مرز با اوکراین فرود آمدند. یک بوئینگ C-17 نیروی هوایی ایالات متحده ده ها نیرو و خودرو را به لهستان تحویل داد.

انتظار می رود صدها پیاده نظام دیگر از لشکر 82 هوابرد ایالات متحده وارد لهستان شوند.

دوناهو در فرودگاه گفت: «مشارکت ملی ما در اینجا نشان دهنده همبستگی ما با متحدانمان در اروپا است. بدیهی است که در این عصر عدم اطمینان، ما می دانیم که با هم قوی تر هستیم.

وی در ورشو گفت: «مهار و همبستگی بهترین پاسخ به سیاست تهاجمی مسکو و تلاش‌های آن برای بازگرداندن امپراتوری روسیه است».

روسیه اخیراً 100000 نیرو در مرز با اوکراین مستقر کرده است و علیرغم ادعاهای مکرر مبنی بر اینکه قصد حمله به جایی را ندارد، این موضوع باعث نگرانی غرب شده است.

او گفت: «پاسخ جمعی از سوی اعضای ناتو بهترین پاسخ به هر تهدیدی است. (این) تنها راه برای تضمین امنیت لهستان و سایر اعضای ناتو در سمت شرقی این اتحاد است.

وی همچنین تاکید کرد که چندین گفتگو با همتای آمریکایی خود داشته است.

با تشدید تنش ها در امتداد مرز اوکراین و روسیه، بایدن دستور داد نیروهای بیشتری به لهستان، رومانی و آلمان اعزام شوند تا به متحدان و دشمنان نشان دهند که به جناح شرقی ناتو متعهد هستند. لهستان با روسیه و اوکراین همسایه است، در حالی که رومانی فقط با اوکراین همسایه است.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

نحوه عملکرد انواع صفحه برش (2)

نحوه عملکرد انواع صفحه برش برش لیزر آهن, برش لیزر آهن, خدمات برش لیزری ورق …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.