العهد: ۱۱ زندانی شیعی عربستان با بی‌عدالتی شدید روبرو هستند

[ad_1]

پایگاه خبری العهد به نقل از منابع آگاه گزارش داد 11 زندانی شیعه اهل قطیف در شرق عربستان با آزار و اذیت شدید و بی عدالتی مواجه هستند.

به گزارش ایسنا، مقامات سعودی به دنبال اثبات کذب و ناعادلانه بودن اتهامات 11 جوان اهل منطقه ام الحمام استان قطیف هستند.

پایگاه خبری العهد به نقل از منابع آگاه گزارش داد که دادستانی کل کشور در مقاطع مختلف خواستار اعدام «علی العلوی» و حبس دیگران شده است.

«فیصل الکیبی، حمد الکیبی، علی الکیبی، محمد الکیبی، علی العوامی، محمد الشبیب، جعفر المرهون، مرتضی مرهون، مجتبی مرهون و علی المرحون. ”- این یازده نفر هستند که اسامی آنها توسط منابع آگاه اعلام شده است.

در سال های اخیر، عربستان سعودی بسیاری از مخالفان خود را به بهانه های واهی اعدام یا زندانی کرده است. طیف اعدام ها در عربستان سعودی فراتر از شهروندان این کشور است و تعداد زیادی از شهروندان کشورهای دیگر را شامل می شود.

مردم شرق عربستان در سال های اخیر بارها علیه اقدامات سرکوبگرانه رژیم سعودی و کشته شدن ده ها معترض در شهرهای العوامیه و قطیف تظاهرات کرده اند. اما هر بار توسط نیروهای آل سعود به طرز وحشیانه ای سرکوب می شدند.

دولت عربستان سعودی هر ساله تعداد زیادی از مخالفان آل سعود را به بهانه مبارزه با تروریسم به بهانه مبارزه با آزادی بیان به مجازات های سنگین و اعدام محکوم می کند.

شیخ نمر باقر النمر، روحانی برجسته شیعه سعودی، یکی از بدنام ترین زندانیان سیاسی این کشور بود که در سال 2014 به دلیل انتقاد از آل سعود و اقدام علیه امنیت ملی اعدام شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

آجر شیشه ای یا بلوک شیشه ای چیست؟

بلوک شیشه ای بنابراین، با اعتنا به اسـتفاده های فزاینـده ایـن گیـاه در ادامه طـب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.