توصیه‌های محسنی اژه‌ای به اعضای هیئت تحقیق و تفحص از بورس

[ad_1]

رئیس قوه قضائیه گفت: کمیسیون تحقیق و تفحص از سازمان بورس باید گزارش جامع، مستدل و مستندی تهیه کند و قوه قضائیه هیچ کمکی برای دستیابی به این مهم برای دانشکده نخواهد گذاشت.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز رسانه قوه قضائیه، حجت الاسلام والمسلمین محسنی ای سی در نشست با اعضای هیات تحقیق و تفحص از سازمان بورس و بازار سرمایه، تحقیق و تفحص را یکی از ابزارهای نظارتی مهم مجلس دانست. ، و گفت: شکایات دوجانبه گاه از سوی نمایندگان مجلس و مسئولان قوه قضائیه مطرح می شود. گلایه نمایندگان مجلس از طولانی شدن دادگاه و شفاف نبودن گزارش های تحقیق و تفحص و از سوی دیگر، قوه قضائیه از فقدان مستند و معتبر بودن گزارش های تحقیق و تفحص مجلس، عمومیت این گزارش ها و عدم وجود کافی گزارش ها گلایه دارند. اسناد وجود دارد.

بر این اساس، رئیس قوه قضائیه از نمایندگان مجلس و اعضای کمیته های تحقیق و تفحص خانه ملت در موضوعات مختلف خواست برای تقویت همکاری با قوه قضائیه به منظور اطمینان از شفافیت، شفافیت، مستدل و قابل دفاع بودن گزارش ها و پرونده های تحقیقی، مصمم باشند. ، عمل کنید

رئیس قوه قضاییه همچنین تاکید کرد: قوه قضائیه مصمم است به محض اطلاع از تحقیقات به نتیجه برسد.

رئیس قوه قضائیه رسیدگی به بورس و ساماندهی بازار سرمایه را یکی از مهم ترین موضوعات دانست و با برشمردن دلایل این اهمیت گفت: آنها سرمایه اعضای خانواده خود را نیز به این بازار آوردند.

رئیس دیوان عالی کشور افزود: همچنین باید توجه داشت که بخش قابل توجهی از افراد آسیب دیده در بورس، آگاهی و شناخت لازم از فرآیندها و سازوکارهای این بازار را نداشتند و از نظر آگاهی و اطلاعات به جلوگیری از آنها از آسیب.” از سوی ادارات مربوطه اقدامات لازم صورت نگرفت.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی بورس و سرمایه گذاری مردم در این بازار را فرصتی دانست که باید از آن برای هدایت نقدینگی و منابع مالی برای تقویت توان تولیدی کشور و رشد اقتصادی استفاده کرد و در این راستا گفت: اکنون که فرصت پیش آمده است. مساعد است با استفاده از فرصت های بورس و سرمایه گذاری مردم در این بازار، به درستی از آنها استفاده نشده و چندین ده میلیون نفر را دچار مشکل و خسارت کرده است، دشمنان نیز به دلیل این مشکل به دنبال استفاده و ارتقای نیات خود هستند. خسارت. .

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه به دلیل درگیر شدن زیاد بورس، بی توجهی و بی توجهی به جرایم و تخلفات افرادی که می توانند خیانت یا سهل انگاری در این زمینه داشته باشند، کاملا غیرقابل قبول است، گفت: بازار سرمایه باید یک طرح جامع و مستدل آماده کند. و گزارش مستند و قوه قضائیه از هیچ گونه مساعدت هیأت مدیره در تحقق این مهم خودداری نخواهد کرد.

با اشاره به ماموریت سازمان بازرسی کل کشور برای کمک همه جانبه به شورای رسیدگی و رسیدگی به سازمان بورس و بازار سرمایه، رئیس کل دادگستری، واحدهای فعال رسیدگی به تخلفات و جرایم بورسی در دادسرا و سازمان بازرسی کل کشور. به دادستانی و همچنین قوه قضائیه برای تعیین شعبه ویژه شورای تحقیق و تفحص از سازمان بورس اشاره شد.

رئیس قوه قضائیه همچنین دستور خود را به دادستان کل کشور برای ورود به امور بورس و ایفای نقش موثرتر و فعالتر در شورای عالی بورس به نفع حداکثری مردم و سرمایه گذاران خرد و واقعی اعلام کرد. در این بازار و مشخص شده است: این حدود 3 ماه است. من شخصاً نظارت بر واگذاری گزارشات به سازمان حسابرسی بر حسب دسته سهام و نظارت و ردیابی تخلفات و جرایم احتمالی در این بازار را دارم.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی چند توصیه مهم به اعضای هیأت تحقیق و تفحص سازمان بورس ارائه کرد و گفت: در جریان تحقیق و تفحص باید تمامی ابعاد و جوانب مقوله بورس با اخذ تخصصی و خردمندانه روشن شود. معیارهای.” و راه حل ها فراهم آوردن شرایط برای احقاق حقوق مردم و جلوگیری از بروز این گونه مشکلات و آسیب ها و نیز افزایش جنبه بازدارندگی مشکل.

از دیگر توصیه های قضات به اعضای کمیسیون تحقیق و تفحص از سازمان بورس، تهیه و نهایی شدن گزارش تحقیق و تفحص در اسرع وقت با «به کارگیری نیروهای بیشتر» و «استفاده از توان و توان مراجع نظارتی» بود.

رئیس قوه قضائیه پیشنهاد مهم، سریع و موثر سازمان بورس را به اعضای کمیسیون تحقیق و تفحص ارائه کرد و خطاب به آنها گفت: سازمان بورس در جریان بررسی ها و بررسی های خود می تواند به محض اینکه متوجه تخلف شود. و جرایم، فوراً پرونده را به مراجع بازپرس، مراجع تعقیب و سایر مراجع قضایی انتقال دهند تا از گسترش تخلفات و جرایم جلوگیری شود و در دریافت نتایج نهایی مطالعات و تحقیقات تسریع و تسهیل شود.

در این جلسه اعضای شورای رسیدگی و رسیدگی به تخلفات بورسی سال های گذشته و همچنین دوره جاری اعلام کردند که رئیس دیوان عالی کشور از نمایندگان خواست تا سریعاً این پرونده ها را به قوه قضائیه ارسال کنند.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به تلاش و عزم جدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور برای تکمیل گزارشات تخلفات و جرایم احتمالی در بورس و اقدام در خصوص این مهم، گفت: پیگیری مستمر ما تمرکز بر ساماندهی بازرسی ها کل کشور تا حصول نتیجه نهایی درگیر بررسی موضوعات مورد نظر است و این موضوع در مورد بورس نیز صادق است و امیدواریم اعضای کمیته بررسی بورس یعنی سازمان با همکاری کلیه ادارات ذیربط گزارشی جامع، مستند و قانع کننده ارائه خواهد کرد.عملکرد و جنبه های پیشگیرانه، تدوین و ارائه می گردد.

هیأت تحقیق و تفحص از بورس و بازار سرمایه به قوه قضائیه مراجعه کرد
پیش از سخنان رئیس قوه قضائیه، حجت الاسلام «سید ناصر موسوی لارگانی» رئیس هیأت تحقیق و تفحص از بورس و بازار سرمایه با اشاره به آغاز به کار این هیئت در مهرماه سال جاری خبر داد. چندین مورد مکاتبه با سازمان بورس و اوراق بهادار.

حجت الاسلام والمسلمین لارگانی افزود: هیئت تحقیق و تفحص از بورس و بازار سرمایه دست یاری به سوی قوه قضائیه دراز کرده و امیدوار است با نتیجه این بررسی ها، اعتماد مردم به بورس از بین برود. بازار سرمایه باید احیا شود وی ادامه داد: «تضاد منافع» مهمترین عامل فساد در بورس است.

حجت الاسلام و المسلمین لارگانی همچنین بر «لزوم ممنوعیت خروج برخی تصمیم گیران در بازار سرمایه» تاکید کرد. وی «ضعف اساسی ناظر بازار سرمایه» را یکی دیگر از آسیب های موجود در بورس خواند.

حجت الاسلام و المسلمین لارگانی در ادامه سخنان خود با بی توجهی به اقدامات برخی از مسئولان بورس و سازمان اوراق بهادار در زمینه توسعه نیافتگی بورس ها در مناطق ثروتمند کشور، انتصاب مدیران بدون تجربه و اطلاعات کافی در حوزه بورس و اوراق بهادار را نادیده گرفت. وی به تشریح آسیب ها و مشکلات دو سال اخیر در بورس و بازار سرمایه پرداخت.

سایر اعضای کمیسیون تحقیق و تفحص از بورس و بازار سرمایه نیز در خصوص «ضرورت حمایت قضایی و حقوقی کمیسیون بورس و بازار سرمایه»، «تشکیل واحد ویژه برای رسیدگی» اظهار نظر کردند. با موارد تخلف بورس و بازار سرمایه، «ضرورت استرداد دارایی های غیرقانونی متخلفان بورسی»، «کسب اعتماد عمومی به بورس و بازار سرمایه»، «انگیزه مردم برای کمک به اقتصاد ملی». «لزوم شناسایی و رفع حفره‌ها و رانت‌های اطلاعاتی در بورس»، «رفع ابهامات حوزه فعالیت شرکت‌های حقوقی در بورس» و «لزوم پاسخ‌گویی مدیران و متولیان بورس». به هنگام”.

همچنین در این جلسه اعضای هیأت تحقیق و تفحص از بورس و بازار سرمایه، عملکرد رئیس قوه قضائیه و مشارکت فنی و تخصصی در حوزه‌هایی چون «مبارزه جدی و قاطع با مفسدان اقتصادی». “اقدامی انقلابی برای تخریب بناهای غیرمجاز منطقه و ” بستر رودخانه ” و ” تلاش بی وقفه برای رفع مشکلات مردم در قوه قضائیه “، تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لیبل خام طرح کاپرا

لیبل خام ما برچسب‌هاي ارواح سفارشي با کيفيت برتر را براي طيف گسترده‌اي از مارک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.