جلیلی: 6 ماه پیش نامه ای در نقد دستاوردهای برجام نوشته بودم

[ad_1]

یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نامه من در انتقاد از دستاوردهای برجام 6 ماه پیش و در پاسخ به گزارش دولت قبل بود.

به گزارش ایسنا، سعید جلیلی در سخنانی با عنوان «پشت خیمه دشمن در حسینیه جماران» با بیان اینکه تداوم انقلاب مستلزم شناخت درست میدانی است، اظهار کرد: در جمع بندی. دشمن به دنبال این است که ملت را از اصل مبارزه منحرف کند یا مسیر مبارزه را منحرف کند. در درون نیز کسانی هستند که با نوعی خیرخواهی سعی در کاشت شک و تردید در افراد دارند و آنها را از مسیر خود منحرف می کنند.

وی افزود: در سه سال گذشته دشمن مدعی فشار حداکثری به ایران بود و در عمل هم چنین کرد، اما عده‌ای در داخل کشور می‌گفتند ببینید مشکل چیست، برویم و با هم صحبت کنیم. ترامپ.’ همان ترامپی را بکنیم که از برجام خارج شد. برجام سندی است که مردم ایران مدیون آن هستند و نشان می داد که آمریکا به آن پایبند نیست اما برخی به آنها فشار آوردند تا با همین ترامپ موافقت کنند. در واقع اگر تحلیل درستی نداشته باشیم کسانی که خیرخواه به نظر می رسند باعث تحلیل اشتباه می شوند و اگر درک درستی از ظرفیت های کشور نداشته باشیم زمان تلف می شود و دشمن راه خود را می گیرد. هدف.

جلیلی خاطرنشان کرد: یکی از مقامات اروپایی به من گفت که اگر به کشور ما علیه ایران فشار بیاورند 6 ماه نمی توانیم مقاومت کنیم اما امروز مسئولان رسما می گویند فشار حداکثری شکست خورده است. آنها تشخیص می دهند که آمریکا منزوی است و هیچ چیز ندارد. نام این برنامه «پشت خیمه دشمن» حکایت از درک صحیح دانش آموز دارد که در واقع سندی بر اساس اظهارات رسمی مقامات آمریکایی مبنی بر عدم عقب نشینی ایران است. البته دشمن هرگاه از قدرت ناامید شود به نفاق متوسل می شود و هرگاه به پشت سر دشمن می رسد قرآن را برمی دارد. این صحنه باید درک شود. دشمنی که امروز شکست را می پذیرد، در تسویر راه حلی پیدا می کند. بنابراین نباید اجازه داد که دشمن دنبال نفاق او و رسانه ای شود. راهبرد ما در مقابل نفاق دشمن بسیار مهم است. امروز پیروزی ملت ما بر آمریکا باید به درستی نشان داده شود و نباید اجازه داده شود که توسط کسی کم اهمیت جلوه داده شود.

وی در خصوص برخی اخبار در خصوص نامه منتسب به وی در انتقاد از مذاکرات برجام گفت: می گویند فلانی نامه 100 یا 200 صفحه ای نوشته اما چرا الان چنین فضایی ایجاد شده است؟ قبلا هم گفتم برجام طلبکار ملت است و برجام هانی باید در دانشگاه تعیین شود. اما این صحنه ما نیست.

جلیلی در پایان گفت: من همیشه مکاتبه داشتم و وظیفه خود می دانم که نظر خود را اعلام کنم. دولت قبل در پایان دوره خود گزارشی از برجام داد. این نامه 6 ماهه بود و نقدی بود به گزارش دولت قبل درباره دستاوردهای برجام که البته این موضوعات جای توجه ندارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

آجر شیشه ای یا بلوک شیشه ای چیست؟

بلوک شیشه ای بنابراین، با اعتنا به اسـتفاده های فزاینـده ایـن گیـاه در ادامه طـب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.