در مذاکرت وین، طرف غربی باید در حوزه لغو تحریم‌ها تصمیم جدی و موثر اتخاذ کند

[ad_1]

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان و وانگ هی عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین در خصوص روابط دوجانبه، روند مذاکرات در وین و تحولات بین المللی تبادل نظر کردند.

به گزارش ایسنا، وزیر امور خارجه چین در این گفت وگوی تلفنی ضمن تقدیر و تشکر از حضور ایران در المپیک زمستانی پکن، گفت: جهان شاهد یک رویداد فوق العاده و بی خطر خواهد بود و امیدواریم ورزشکاران ایرانی نیز در این بازی های بین المللی نتایج خوبی کسب کنند. . “

وانگ یی با اشاره به نامه شی جین پینگ رئیس جمهور چین به شی جین پینگ رئیس جمهور چین در خصوص روابط پکن و تهران، آمادگی خود را برای گسترش و تعمیق روابط دوجانبه در همه زمینه ها و ادامه همکاری و هماهنگی بین دو کشور در موضوعات منطقه ای و بین المللی اعلام کرد. از قبل تقویت کنید

امیرعبداللهیان با تشکر و قدردانی از موضع حمایتی دولت چین در مذاکرات وین برای رفع تحریم ها، ضمن تشریح سیاست ایران، بر لزوم واقع بینی غرب تاکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان پس از این گفت‌وگوی تلفنی اظهار داشت: طرف غربی باید تصمیم جدی و موثری در زمینه لغو تحریم‌ها اتخاذ کند و با سیاست‌های شکست خورده دولت قبلی آمریکا فاصله زیادی نشان دهد و این موضوع با لغو تمامی تحریم‌ها بر خلاف شورای امنیت سازمان ملل متحد اقدامات جدی در زمینه ارائه تضمین ممکن است.

وزیر امور خارجه چین با تاکید بر اینکه خروج یکجانبه آمریکا ضرر و ناقض حقوق مشروع ایران است، خاطرنشان کرد: همکاری و رایزنی در مذاکرات وین و مطالبات منطقی طرف ایرانی و پیشنهادهای اصلاحی مورد حمایت چین است.

وزیر امور خارجه چین با اشاره به برگزاری موفق دومین نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان در تهران، از برگزاری سومین نشست حضوری در پایان ماه آینده در پکن خبر داد و از وزیر امور خارجه کشورمان برای حضور در این نشست دعوت کرد.

در این گفت وگوی تلفنی، دو طرف بر ادامه رایزنی ها و دستیابی به اجماع در مورد موضوعات مورد علاقه تاکید کردند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

آجر شیشه ای یا بلوک شیشه ای چیست؟

بلوک شیشه ای بنابراین، با اعتنا به اسـتفاده های فزاینـده ایـن گیـاه در ادامه طـب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.