روزهای سخت کرونایی تا دو ماه آتی / ابتلای تصاعدی کادر درمان به کرونا

[ad_1]

معاون درمان بیمارستان بهارلو تهران با اشاره به اینکه طی یک تا دو ماه آینده روزهای سختی برای عروق کرونری پیش روی ما خواهد بود، گفت: آمیکرون. شیوع بیماری عروق کرونر قلب در این منطقه به صورت تصاعدی است و تا زمان بهبودی باید به مرخصی استعلاجی بروند.

دکتر بهنام بهنوش در گفت وگو با ایسناوی با اشاره به افزایش مراجعات سرپایی و بستری به بیمارستان‌های کرونا گفت: مراجعین دارای علائم سرماخوردگی و گوارشی هستند که با بررسی بیشتر مشخص می‌شود که دارای ایمیکرون هستند. تعداد مشتریان نسبت به ماه قبل افزایش چشمگیری داشته است.

وی افزود: بر خلاف نوع دلتا که درصد قابل توجهی از بیماران بستری بودند، در حال حاضر حدود 10 درصد از بیماران نیاز به بستری دارند، اما با توجه به اینکه در شیب تصاعدی از کرونا هستیم، تعداد بیماران، بستری شدن و مرگ و میر افزایش خواهد یافت. افزایش دادن.”

وی با تاکید بر لزوم تکمیل و تکمیل تلقیح گفت: این بیماری هم در افراد واکسینه شده و هم در افراد واکسینه نشده بروز می کند، اما اکثر بیماران بستری با علائم شدید، کسانی هستند که واکسینه نشده اند.

وی افزود: راهبرد درمانی بیماران بستری مشابه پروتکل های قبلی است و با توجه به اینکه اکثر بیماران بستری از مشکلات ریوی رنج می برند، روش درمان با گذشته تفاوتی ندارد و در صورت نیاز درمان با رامد ساویر و کورتون انجام می شود. ” در شرایط سرپایی، بر اقدامات حمایتی نیز تاکید می شود، به این معنی که مصرف مایعات باید افزایش یابد و مراقبت های حمایتی مشابه سرماخوردگی باید انجام شود.

دکتر بهنوش همچنین درباره میانگین سنی مراجعه کنندگان به این مرکز درمانی تصریح کرد: از آنجایی که مرکز ما فقط مختص کودکان نیست، بیشتر بزرگسالان به ما مراجعه می کنند و درصد ملاقات با خانواده بالاست. به همین دلیل، بیماران ما از نوجوانان تا سالمندان را شامل می شود. البته افراد مسن آسیب پذیرتر هستند و بیشتر در بیمارستان بستری می شوند. درصد قابل توجهی از بخش های مراقبت های ویژه در حال حاضر برای کسانی است که واکسینه نشده اند یا بیماری زمینه ای دارند.

وی افزود: در پیک های قبلی تعداد مراجعین به بیمارستان با سایر بیماری ها کمتر بود و فضای بیشتری به بیماران مبتلا به کووید 19 اختصاص می یافت و اکنون هم کووید 19 و هم سایر بیماری ها تعداد مراجعین زیادی دارند و این موضوع باعث شده است. تا حدودی مشکل ساز شود.”

دکتر بهنوش ادامه داد: با شیوع بالای ایمیکرون در بسیاری از بیمارانی که با علائم دیگری به ما مراجعه می کنند و معاینه می شوند، در نهایت احتمال ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب وجود دارد که مشکل ساز شده است. در پیک های قبلی، تفکیک بیماران پرداخت کننده و غیرپرداخت بهتر انجام می شد، اما در این پیک جدید، چنین تشخیصی مشکل است. زیرا بیمار در ابتدا علائم بیماری عروق کرونر قلب را ندارد و پس از چند روز این علائم ظاهر می شود.

معاون درمان بیمارستان بهارلو تاکید کرد: خوشبختانه در حال حاضر مشکلی در حوزه دارو و تجهیزات نداریم. بیمارستان بهارلو از همان ابتدا درگیر این بیماری بوده است و به همین دلیل در تلاش هستیم تا قبل از بروز مشکلات و نواقص اقدامات لازم را انجام دهیم.

اشاره کرد که در یکی دو ماه آینده روزهای سختی در انتظارمان استاعلام کرد: هنوز به قله نرسیده ایم. شب عید نزدیک است و مردم به بازارها و مراکز خرید می آیند که باعث شیوع جدی بیماری می شود. با توجه به وضعیت اقتصادی و کاهش رفاه برخی مشاغل نمی توان گفت که می توان قرنطینه مطلق را معرفی کرد، اما رعایت و رعایت پروتکل هایی مانند استفاده از دو ماسک، پرهیز از تجمع، شستن دست ها و … بسیار موثر است.

وی در پایان تاکید کرد: پس از دو سال خدمت مستمر اکنون با کادر درمانی خسته سروکار داریم. ما از مردم می خواهیم که پروتکل های بیشتری را متناسب با شرایط ما دنبال کنند. به دلیل سطح بالای درگیری که آمیکرون ایجاد می کند، اکنون در اکثر بخش ها با کمبود نیروی کار مواجه هستیم. بروز بیماری عروق کرونر قلب در این منطقه به صورت تصاعدی است و به عنوان مثال از هر 13 کارمند بخش حداقل 5 نفر برای بهبودی و بازگشت به کار در مرخصی استعلاجی هستند. لذا از مردم تقاضا داریم به مسائل بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک توجه بیشتری داشته باشند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لیبل خام طرح کاپرا

لیبل خام ما برچسب‌هاي ارواح سفارشي با کيفيت برتر را براي طيف گسترده‌اي از مارک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.