صفری: تحکیم روابط سیاسی و اقتصادی با کشورهای همسایه اولویت وزارت خارجه است

[ad_1]

مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه روز دوشنبه 16 بهمن 1393 با تعدادی از اعضای شورای عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه فناور دیدار و گفتگو کرد. شریف برای تبیین رویکرد کلی دولت سیزدهم به دیپلماسی اقتصادی.

به گزارش ایسنا، وی گفت: اولویت وزارت امور خارجه تقویت روابط سیاسی و اقتصادی با کشورهای همسایه است. دولت سیزدهم به جای تمرکز بر تعامل با کشورهای محدود، توسعه همکاری های اقتصادی با کشورهای همسایه و پیرامونی را در دستور کار قرار داد. دولت اقتصاد کشور را به نتایج مذاکرات گره نخواهد زد و از همه روش های اقتصادی برای تامین منافع کشورمان استفاده خواهد کرد.

صفری تنوع بخشی به شرکای تجاری، افتتاح و توسعه کریدورهای ترانزیتی و انعقاد قراردادهای تبادل انرژی در چند ماهه فعالیت دولت را از مظاهر این تغییر رویکرد عنوان کرد و نتایج ملموس و محسوس آن را تشریح کرد. وی افزایش چشمگیر واردات واکسن کرونا در دولت سیزدهم در کنار افزایش تولید واکسن های داخلی را موفقیت آمیز خواند و از آغاز روند صادرات واکسن های ایرانی خبر داد.

در این جلسه تمامی اعضای شورای عمومی پایگاه دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف به بیان نظرات، تحلیل ها، دغدغه ها و همچنین انتقادات و پرسش های خود پرداختند.

انتهای پیام/

[ad_2]
source

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

لیبل خام طرح کاپرا

لیبل خام ما برچسب‌هاي ارواح سفارشي با کيفيت برتر را براي طيف گسترده‌اي از مارک‌ها …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.